środa, 19 czerwca

Apple ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowego materiału tekstylnego o nazwie „FineWoven”, który w 68% składa się  z odpadów postkonsumenckich i jest ogólnie bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu z poprzednią linią skórzanych akcesoriów firmy.

Tkanina FineWoven jest w dotyku delikatna niczym zamsz. Wykonywany jest z niej karbowany pasek magnetyczny i pasek z klamrą nowoczesną. Począwszy od dziś Apple zaprzestanie wykorzystywania skóry we wszystkich nowych produktach, także w paskach do zegarków.
Popularna opaska sportowa została przeprojektowana i zawiera teraz 82 procent przędzy z recyklingu. Wszystkie nowe opaski sportowe do zegarków Apple Watch są neutralne węglowo.
Apple kontynuuje współpracę z Nike i Hermès, by wprowadzić kolekcje pasków bardziej przyjaznych dla środowiska. Pasek sportowy z kolekcji Nike zawiera teraz co najmniej 32 procent fluoroelastomeru z recyklingu, w tym barwne ścinki z nadmiarowych pasków, które tworzą losowy wzór, czyniąc każdy pasek unikalnym, a opaska sportowa Nike ze wzorem space-dye wykorzystuje przędzę z poprzednich sezonów.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx