środa, 17 kwietnia

W systemie iOS 15.6 i najnowszej wersji beta iOS 16 Apple usunął wskaźnik baterii AirTaga w aplikacji Znajdź.

W poprzednich wersjach systemu iOS w aplikacji Znajdź poniżej nazwy i lokalizacji AirTaga można było zobaczyć małą ikonę baterii, podobną do stanu baterii iPhone’a.

Chociaż nie towarzyszy jej wartość procentowa, ikona podawała przybliżony poziom naładowania baterii AirTaga, a gdy poziom stawał się bardzo niski, ikona baterii zmieniała kolor na czerwony, a użytkownik otrzymywał powiadomienie o konieczności wymiany baterii.

W systemie iOS 15.6 powiadomienie jest nadal wysyłane do użytkownika, ale ikona ogólnego poziomu baterii jest nieobecna, chyba że poziom naładowania baterii jest krytycznie niski. Wydaje się to być celowym posunięciem ze strony Apple, ponieważ ten sam wskaźnik został usunięty z aplikacji „Znajdź” również w najnowszych aktualizacjach macOS Monterey 12.5 i watchOS 8.7.

Co więcej, w zaktualizowanym dokumencie pomocy technicznej dotyczącym wymiany baterii AirTag firma Apple usunęła również konkretne odniesienie do ikony baterii w „Znajdź”, sugerując, że użytkownicy powinni zamiast tego sprawdzić ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii na karcie AirTag. Co ciekawe na polskojęzycznej stronie tego dokumentu wciąż istnieje jego poprzednia wersja, ale to pewnie dlatego, że dokumenty tłumaczone są z opóźnieniem.

ios-15-6-airtag-battery-iclutlure

Holenderski blog iCulture.nl, który zauważył brak ikony baterii, spekuluje, że Apple usunął ten wskaźnik z powodu ciągłych problemów z prawidłowym wyświetlaniem stanu. W niektórych przypadkach w ciągu ostatniego roku bateria wyświetlała się jako pusta, podczas gdy w rzeczywistości było to dalekie od prawdy.

Wygląda więc na to, że w przyszłości, o ile Apple nie cofnie zmiany, użytkownicy nie będą mogli sprawdzić stanu baterii swoich AirTagów i będą musieli po prostu polegać na powiadomieniu o niskim poziomie baterii, gdy nadejdzie czas na jej wymianę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx