piątek, 24 maja

Nowy MacBook Air M2 a także MacBook Pro 14″ i 16″ z procesorami M1 Pro i M1 Max to rewelacyjne komputery, choć nie wszyscy są zadowoleni z wycięcia (notcha), które zajmuje część u góry ekranu.

Wycięcie jest miejscem pod przednią kamerę i znajduje się w górnej części wyświetlacza. A co jeśli nie do końca nam to pasuje? Sytuacja nie jest bez wyjścia.

Na szczęście dla wszystkich nie przekonanych do estetyki notcha istnieje aplikacja o nazwie TopNotch, która ukrywa wycięcie wyświetlacza, używając prostej, ale pomysłowej metody zamiany paska menu na czarny, aby pasował do wycięcia. To skutecznie sprawia, że The Notch wtapia się w pasek menu, czyniąc go znacznie bardziej subtelnym.

TopNotch jest całkowicie darmowy do pobrania, działa w tle i aktualizuje się, gdy zmienia się tapeta. Dostosowuje się nawet do dynamicznych pulpitów, jeśli ich używacie. Wystarczy uruchomić aplikację, aby wycięcie wyświetlacza wtopiło się w czarny pasek menu, służąc jako swego rodzaju kamuflaż.

Oto jak będzie wyglądał Wasz pasek menu i Notch z uruchomionym TopNotch, gdzie jest dość ukryty:

ukryty-notch-topnotch

A tak wygląda oryginalnie:

widoczny-notch-macbook-pro

Aplikacja jest na tyle pomysłowa, że można się zastanawiać dlaczego Apple nie wprowadził takiego rozwiązania, ale na razie pasek menu pozostaje przezroczysty. Z drugiej strony podobne aplikacje i tapety ukrywające wycięcie istniały dla pierwszego iPhone’a X z notchem, po czym większość ludzi po prostu się do niego przyzwyczaiła.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx