poniedziałek, 27 maja

Apple udostępnił publicznym beta testerom trzecią wersję beta nadchodzących wersji beta iOS 15.1 i iPadOS 15.1. Pojawiają się one tydzień po opublikowaniu drugiej wersji beta i dwa tygodnie po publicznym udostępnieniu iOS 15 i iPadOS 15.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać iOS 15.1 i iPadOS 15.1 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil ze strony internetowej publicznej wersji beta.

Do iOS 15.1 powraca funkcja SharePlay, aby umożliwić Apple dalsze prace nad poprawkami błędów w celu przygotowania funkcji do oddania jej użytkownikom. SharePlay został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom dzwonienie do znajomych i rodziny, a następnie wspólne oglądać telewizję, oglądać filmy czy słuchać muzyki.

Trzecia wersja beta wprowadza jednak również kilka wcześniej zapowiadanych nowości. Przede wszystkim dodaje obsługę nagrywania wideo ProRes za pomocą standardowej aplikacji aparatu iPhone’a. Można go włączyć, otwierając aplikację Ustawienia i wybierając sekcję Aparat. Tam wchodzimy w Formaty i włączamy „Apple ProRes”.

Przechwytywanie ProRes jest ograniczone do 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p na urządzeniach z pojemnością 128 GB, ale urządzenia o większej pojemności mogą nagrywać w 4K. Apple twierdzi, że jednominutowy 10-bitowy film HDR ProRes zajmuje 1,7 GB w trybie HD.

ProRes Apple

iPhone 13 Pro wprowadza tryb zdjęć makro. Aby je zrobić iPhone przełącza w ten tryb obiektyw ultraszerokokątny, gdy aparat iPhone’a zbliża się do obiektu. Z tego rozwiązania nie było zadowolonych część użytkowników, którzy narzekali że trudno jest zrobić ujęcie z aparatem ciągle zmieniającym się tam i z powrotem.

iOS 15.1 beta 3 dodaje przełącznik wyłączający makro, który zapobiega automatycznemu przełączaniu się aplikacji Aparat na aparat ultraszerokokątny w przypadku zdjęć i filmów makro.

wyłączanie makro iPhone 13 Pro

Tę funkcję można włączyć w sekcji Aparat w aplikacji Ustawienia, przewijając w dół i wyłączając opcję „Automatyczne makro”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx