wtorek, 18 czerwca

W najnowszym wywiadzie dyrektor generalny Apple, Tim Cook powiedział, że martwi się „ciągłym, bezmyślnym scrollowaniem”, które wprowadziły media społecznościowe oraz że jest zaniepokojony faktem, że ludzie „za dużo korzystają z technologii”.

Mówiąc o uzależnieniu od Internetu i technologii, Cook powtórzył swoje wcześniejsze przekonanie mówiąc, że „technologia powinna służyć ludzkości, a nie odwrotnie” i że zasadniczo martwi się, że ludzie zbyt często korzystają z technologii, a celem Apple jest próba pomocy w zrozumieniu tego.

Zawsze uważałem, że technologia powinna służyć ludzkości, a nie odwrotnie. I zawsze martwiłem się, że ludzie za bardzo korzystają z technologii. Dlatego opracowaliśmy „Czas przed ekranem”, aby dać ludziom prawdziwy obraz czasu, jaki naprawdę spędzają na swoich urządzeniach, ponieważ ogólnie jest on znacznie dłuższy, niż mówią.

Cook stwierdził dalej, że „ciągłe przewijanie” mediów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram i TikTok, choć nie mówi się o tym bezpośrednio wpływa na użytkowników „negatywnie”. Powiedział, że Apple chce, aby jego klienci cieszyli się swoimi produktami, aby łączyli się z rodziną i przyjaciółmi, a nie używali ich do „ciągłego, bezmyślnego scrollowania”.

Aza Raskin, twórca mechanizmu nieskończonego przewijania w mediach społecznościowych, powiedział w 2019 roku, że „bardzo mu przykro” z powodu swojego wynalazku, dodając, że żałuje tego, co zrobiono społeczeństwu. Powiedział, że celem tego pomysłu była pomoc w stworzeniu „najbardziej płynnego doświadczenia dla użytkowników”, ale niestety okazało się, że jest to sztuczka na „utrzymanie ich online tak długo, jak to możliwe”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx