wtorek, 18 czerwca

Zgodnie z nowym raportem Bloomberga, Apple chce rozszerzyć funkcjonalność CarPlay o sterowanie podstawowymi funkcjami samochodu, takimi jak system klimatyzacji, radio, komputer pokładowy, siedzenia i inne.

Projekt, o wewnętrznej nazwie „IronHeart”, jest wciąż na wczesnym etapie, ale obejmowałby współpracę Apple z producentami samochodów w celu rozszerzenia funkcjonalności CarPlay w celu kontrolowania podstawowych funkcji samochodu. Poza aplikacjami do muzyki i nawigacji, CarPlay nie pozwala użytkownikom kontrolować żadnego aspektu samego samochodu. Ten nowy projekt oparty na iPhonie miałby to zmienić.

Raport wymienia kilka różnych funkcji samochodu, które CarPlay może wyświetlać w przyszłości, w tym odczyty temperatury i wilgotności wewnątrz i na zewnątrz, fotele i podłokietniki, zestaw wskaźników oraz kontrola systemu audio samochodu.

Bloomberg twierdzi, że strategia CarPlay firmy Apple jest podobna do strategii dla domu i zdrowia, w której firma skonsolidowała informacje użytkowników w pojedynczych aplikacjach na ich iPhonie. Dzięki „IronHeart” CarPlay byłby bardziej wszechstronnym systemem umożliwiającym użytkownikom sterowanie pojazdem bez konieczności przełączania się między CarPlay a systemem sterowania samochodu.

Jak zauważa dzisiejszy raport, Apple ma trudności z przekonaniem niektórych producentów samochodów do przejęcia pewnych funkcji przez CarPlay w swoich pojazdach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx