środa, 24 lipca

Apple udostępnił właśnie publicznym beta testerom trzecią wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 12.2, dzień po tym, jak trzecia wersja beta została udostępniona deweloperom i dwa tygodnie po wydaniu drugiej publicznej wersji beta.

Beta testerzy, którzy przystąpili do beta programu testów beta, otrzymali aktualizację iOS 12.2 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

Aktualizacja iOS 12.2 po raz pierwszy rozszerza ofertę Apple News do Kanady, a kanadyjscy użytkownicy iPhone’a i iPada mogą uzyskać dostęp do artykułów w języku angielskim, francuskim lub w obu. Wprowadza również infrastrukturę dla AirPlay 2 i HomeKit na telewizorach różnych producentów, co zostało ogłoszone na początku stycznia.

Funkcja pilota do Apple TV w Centrum sterowania została przeprojektowana w taki sposób, aby zajmowała cały ekran iPhone’a (wraz z kolejnymi poprawkami wprowadzonymi w trzeciej wersji beta), a także udoskonalono aplikację Wallet dopracowując jego interfejs. Wprowadzono zmiany w Safari z ostrzeżeniami o niezabezpieczonych witrynach internetowych i nowych strzałkach wyszukiwania.

Apple poprawia prywatność Safari w iOS 12.2 dzięki nowemu przełącznikowi związanemu z czujnikiem ruchu i orientacją. Znajduje się w on Ustawieniach -> Safari -> Prywatność i bezpieczeństwo i domyślnie jest wyłączony. Ustawienie musi być włączone, aby strony internetowe wyświetlały treści, które bazują na danych ruchu z akcelerometru i żyroskopu na iPhonie i iPadzie.

W wersji beta iOS 12.2 pojawiły się również nowe Animoji, w tym dzik, rekin, żyrafa i sowa. Animoji można używać w aplikacjach Wiadomości i FaceTime.

Trzecia wersja beta naprawia również błąd grupowego FaceTime w wersji beta i ponownie włącza tą funkcję dla użytkowników wersji beta. Naprawia również poprzedni błąd pokazujący na ekranie zamiast dnia tygodnia i daty poziom naładowania baterii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx