czwartek, 25 lipca

Zgodnie z najnowszym raportem Marka Gurmana z Bloomberga, Apple zamierza umożliwić deweloperom wydawanie uniwersalnych aplikacji działających na iPhone’ach, iPadach i Macach do 2021 roku.

Ostatecznym celem wieloetapowej inicjatywy o kryptonimie „Marcepan” jest rok 2021, aby pomóc deweloperom w budowie aplikacji i sprawieniu, by działały one na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac, powiedziała osoba znająca się na tym przedsięwzięciu. To powinno przyspieszyć tworzenie nowego oprogramowania, zwiększając użyteczność gadżetów firmy.

Według Gurmana, Apple planuje pozwolić deweloperom konwertować aplikacje stworzone na iPada do Maca za pomocą nowych narzędzi programistycznych, które firma udostępni już w czerwcu na WWDC. Apple wspomniał o planach związanych z taką aplikacją nie ujawniając terminu już na zeszłorocznej konferencji WWDC.

Apple zazwyczaj podczas WWDC w czerwcu daje podgląd na następne główne wersje systemów operacyjnych iOS i macOS, a wersje beta każdej platformy są dostępne dla programistów i publicznych testerów do września, więc nie ma wątpliwości, że pakiet SDK dla uniwersalnych aplikacji powinien być wprowadzony przed premierą tego oprogramowania.

Projekt „Marcepan” jest uważany za jedną z największych zmian w planach Apple, chociaż plany te są uważane za „płynne” i mogą być zmieniane, zgodnie ze źródłami Gurmana.

Gdy idea powszechnych aplikacji została po raz pierwszy usłyszana w 2017 roku, wczesne spekulacje sugerowały, że były zapowiedzią planów Apple stworzenia jednolitego systemu operacyjnego dla wszystkich swoich urządzeń, ale plotki te wydają się być bezpodstawne. Apple już powiedział, że nie będzie łączyć systemów iOS i macOS w jeden system operacyjny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx