niedziela, 19 maja

Wczoraj późnym wieczorem Apple udostępnił publicznym beta testerom siódmą wersję systemu systemu iOS 13 i iPadOS dla celów testowych, tydzień po wydaniu szóstej wersji beta i dwa miesiące po zaprezentowaniu nowego systemu operacyjnego podczas Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy mogą ją pobrać z poziomu uaktualnień urządzenia iOS posiadając zainstalowany profil beta testera.

Apple podzielił w tym roku iOS 13 i iPadOS na osobne aktualizacje. Jedną zaprojektowaną na iPhone’a, a drugą na iPada. iPadOS jest identyczny z iOS 13 prawie pod każdym względem, choć istnieją pewne funkcje specyficzne dla iPada, takie jak nowe funkcje wielozadaniowości. W przeważającej jednak części oba systemy operacyjne mają te same funkcje.

iOS 13 to ogromna aktualizacja z długą listą nowych funkcji. Być może najbardziej zauważalną zmianą jest systemowy tryb ciemny tak wyczekiwany przez wielu użytkowników, który zmienia cały wygląd systemu operacyjnego z jasnego na ciemny, zaciemniając wszystko, od elementów systemu po aplikacje.

Apple przebudował również aplikację Zdjęcia, wprowadzając nową kartę Zdjęcia, która opiekuje się całą biblioteką Zdjęć i pokazuje wybór najważniejszych wydarzeń uporządkowanych według dnia, miesiąca lub roku. Wprowadzono również nowe narzędzia do edycji zdjęć.

Po raz pierwszy można również edytować filmy bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia, przycinać, obracać, stosować filtry oraz dostosowywać oświetlenie i kolor. Dostępny jest nowy efekt oświetlenia High-Key Mono, a w trybie oświetlenia portretowego można regulować intensywność.

Nowa aplikacja Lokalizator łączy dotychczasowe Find My iPhone i Find My Friends i pozwala śledzić urządzenia, nawet jeśli nie mają połączenia LTE lub WiFi.

Funkcja logowania się za pomocą Apple zapewnia wygodny i bezpieczny sposób logowania do aplikacji i stron internetowych, stanowiąc alternatywę dla opcji logowania na Facebooku i Google. Apple może nawet generować losowe adresy e-mail jednorazowego użytku, więc nie musisz podawać swoich prawdziwych informacji aplikacjom i stronom internetowym. Zaloguj się z Apple wymaga od deweloperów wprowadzenia obsługi tej funkcji, więc nie będzie ona powszechnie dostępna, dopóki iOS 13 nie zostanie wypuszczony.

W iOS 13 pojawiło się mnóstwo nowych nowych funkcji i zmian. Każda nowa wersja beta wprowadza nowości i poprawki, jednak czym bliżej premiery to zmian jest już coraz mniej. Oficjalna premiera iOS 13 nastąpi na krótko przed startem sprzedaży nowych iPhone’ów we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx