poniedziałek, 20 maja

Firma Samsung wypuściła dziś paczkę GIF-ów, które mają służyć jako riposta dla użytkowników Androida, którzy są oczerniani za zielone bąbelki w wiadomościach SMS.

Jak wiedzą właściciele iPhone’ów, wiadomości iMessages na iPhonie są oznaczone niebieską bańką czatu, a SMS-y z innych urządzeń, takich jak urządzenia Samsung, są zielone. Dzięki temu użytkownicy iPhone’a wiedzą, kto ma iPhone’a, a kto nie.

Użytkownicy iOS często wolą pisać SMS-y do innych użytkowników iOS niż do użytkowników Androida, ponieważ wiadomości SMS nie mają wtedy wielu możliwości dostępnych dla użytkowników iMessage. Jeśli na przykład kiedykolwiek stworzyliście grupę z użytkownikami iPhone’a i jednym użytkownikiem Androida, prawdopodobnie napotkaliście na błędy i inne ograniczenia.

Preferencje użytkowników iPhone’a dotyczące niebieskich bąbelków czasami prowadzą do dokuczania użytkownikom Androida lub wykluczania ich z rozmów. Rozwiązaniem Samsunga jest, jak wskazuje The Verge, najwyraźniej seria plików GIF udostępnionych w Giphy, które użytkownicy Androida mogą wysyłać użytkownikom iPhone’ów, którzy wyśmiewają ich za zielone bąbelki.

Wszystkie GIF-y zawierają dziwne animowane zielone bąbelki czatu, od przerażających po dziwne. Jest zielony napis „Deal With It”, jednorożec, który dźga niebieski bąbelek na czacie i zmienia go na zielony, zielony bąbelek na czacie z ogromnymi mięśniami, iguana, która zmienia zielony bąbelek na niebieski i wiele więcej.

Na wielu GIF-ach zielone bąbelki są pokazywane jako pokonujące niebieskie bąbelki, co sugeruje, że SMS-y są lepsze od tekstów iMessage. Moim zdaniem bardzo wątpliwa założenie.

Samsung stworzył ponad 20 plików GIF, które są dostępne w Giphy dla użytkowników Androida, a według The Verge, Samsung zwrócił się do wielu stron z memami na Instagramie, aby poprosić ich o udostępnienie plików GIF z hashtagiem #GreenDontCare.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx