piątek, 19 kwietnia

Apple udostępnił dziś pierwsze wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 16.4 i iPadOS 16.4 publicznym beta testerom. Dzisiejsze wersje beta pojawiają się dzień po tym, jak Apple dostarczył je deweloperom.

Publiczni beta testerzy, którzy zapisali się do bezpłatnego programu beta testów Apple, mogą pobrać wersję beta systemu iOS 16.4 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony publicznej wersji beta.

To ostatnia wersja beta, która będzie wykorzystywać certyfikaty do weryfikacji, ponieważ przyszłe aktualizacje wersji beta będą powiązane z Apple ID zarówno dla deweloperów jak i publicznych beta testerów.

Aktualizacje iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dodają szereg nowych emotikon, w tym trzęsącą się głową, różowe serce, niebieskie serce, szare serce, osła, łosia, czarnego ptaka, gęś, skrzydło, meduzę, hiacynt, strąk grochu, imbir, wachlarz, grzebień, flet, marakasy oraz opcje lewej i prawej ręki.

ios-16-4-emotinony

Od wersji iOS 16.4 dostępne będą powiadomienia Web Push w Safari, ale twórcy stron internetowych będą musieli dodać ich obsługę. Dzięki tej funkcji możesz dodać stronę internetową do ekranu głównego, a strona internetowa będzie wysyłać powiadomienia push, tak jak na komputerze Mac. Powiadomienia te zachowują się jak każde inne powiadomienie systemu iOS i można je odfiltrować w trybie koncentracji, dostarczyć na zegarek Apple Watch i nie tylko. Wkrótce również postaramy się wprowadzić tą opcję dla naszych czytelników.

Dostępna jest również nowa opcja dodawania do „ekranu głównego” dla przeglądarek firm zewnętrznych, dzięki czemu można teraz dodać ulubioną witrynę z Chrome bezpośrednio do „ekranu głównego”, a aktualizacja architektury HomeKit, która została pobrana z systemu iOS 16.2 jest teraz ponownie dostępna.

Apple wprowadził drobne poprawki w aplikacji Podcasty i aplikacji Apple Music.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx