sobota, 20 kwietnia

Wraz z linią modeli iPhone 15 Apple planuje wprowadzić port USB-C zamiast portu Lightning, aby zachować zgodność ze zmianami regulacyjnymi wprowadzanymi w Europie.

O porcie USB-C pojawia się wciąż wiele plotek, ale po raz pierwszy na Twitterze pojawiło się zdjęcie obrazujące rzeczywistą obudowę iPhone’a 15 Pro z dołączonym portem USB-C.

Nietrudno sobie wyobrazić, jak wygląda port USB-C w iPhonie jako zamiennik portu Lightning, ponieważ Apple używa już portów USB-C w iPadach i komputerach Mac, ale zawsze warto przyjrzeć się ujawnionym komponentom. Oprócz potwierdzenia portu USB-C dla iPhone’a 15 Pro zdjęcie daje pierwszy rzut oka na bardziej zaokrąglone krawędzie urządzenia, o których coraz częściej się mówi.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi kilka drobnych zmian konstrukcyjnych w obudowie iPhone’a 15 Pro, dodając łagodniejszą krzywiznę krawędzi widoczną na tym zdjęciu. Mówi się również, że firma przejdzie na tytanowe wykończenie zamiast stali nierdzewnej, a szczotkowany metal urządzenia ze zdjęcia wygląda tak, jakby był to właśnie tytan.

Według użytkownika Unknownz21, który opublikował zdjęcie na Twitterze wraz z przejściem na USB-C, Apple planuje zastąpić kontroler Lightning E75 kontrolerem portu E85.

Warto zwrócić uwagę, że chociaż na zdjęciu pokazany jest iPhone 15 Pro z portem USB-C, to aktualizacja portu dotyczy całej linii iPhone 15, w tym standardowego iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus, a także iPhone’a 15 Pro Max. Zmiany projektowe będą ograniczone do modeli iPhone 15 Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx