niedziela, 5 lutego

Apple udostępnił dziś publicznym testerom drugą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS i iPadOS 13.2, tydzień po wprowadzeniu pierwszych wersji beta i dwa tygodnie po wydaniu iOS 13.1.

iOS i iPadOS 13.2 można pobrać bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil testera beta.

iOS 13.2 wprowadza technologię Deep Fusion do aparatów modeli iPhone 11 i iPhone 11 Pro. Deep Fusion to nowy system przetwarzania obrazu, który wykorzystuje chip A13 Bionic i silnik neuronowy. Deep Fusion wykorzystuje techniki uczenia maszynowego do przetwarzania zdjęć piksel po pikselu, optymalizując teksturę, szczegóły i szum w każdej części obrazu.

Funkcja ta ma na celu poprawę jakości zdjęć w pomieszczeniach i zdjęć wykonanych przy średnim oświetleniu. Jest to funkcja, która zostanie automatycznie aktywowana w zależności od zastosowanego obiektywu i poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.

Druga beta iOS 13.2 wprowadza również inne zmiany, które już zostały zauważone:

Zmień kolejność aplikacji – w menu „Zmień kolejność aplikacji”, które pojawia się gdy użyjemy 3D Touch lub Haptic Touch na ikonie aplikacji jest teraz nowa opcja „Edycja ekranu początkowego”.

Usuń aplikacje z ekranu głównego – istnieje nowa opcja usuwania aplikacji bezpośrednio z ekranu głównego po naciśnięciu na nią za pomocą Haptic Touch‌ lub 3D Touch.

Nowe emoji – iOS 13.2 beta 2 zawiera obsługę emoji Unicode 12 z postaciami takimi jak ziewająca twarz, lenistwo, gofry, falafel, wydra i wiele innych.

Nowy selektor emoji – podczas korzystania z emoji wieloosobowej istnieje nowy selektor odcienia skóry, który pozwala wybrać inny odcień skóry dla każdej osoby.

Ekran powitalny ‌Siri‌ – Po pierwszej instalacji iOS 13.2 pojawił się nowy ekran powitalny, który pozwala zrezygnować z udostępniania nagrań audio ‌Siri‌ i dyktowania Apple.

Usuń historię „Siri” – w sekcji „Siri” aplikacji Ustawienia znajduje się nowa opcja „Historia Siri i Dyktowania”, która pozwala usunąć całą historię „Siri” i dyktowania powiązaną z iPhonem z serwerów Apple.

Nagrania audio – w sekcji „Analizy i udoskonalenia” menu Prywatność znajduje się nowy przełącznik rezygnacji z Udostępniania analizy firmie Apple w celu ulepszenia „Siri”.

Animacja AirPods – w poprzedniej wersji beta znaleziono obrazy przedstawiające projekt „AirPods” trzeciej generacji. Ta wersja beta zawiera animację, która przeprowadzi użytkowników przez zmianę opcji usuwania szumów w nowych „AirPods”. Redukcja szumów to jedna z funkcji, które powinny być dołączone do nowych słuchawek.

Nagrywanie wideo – Podczas nagrywania wideo w nowych modelach iPhone’a 11 i 11 Pro można zmienić rozdzielczość i ustawienie klatek na sekundę filmu bezpośrednio w aplikacji Aparat. Aby to zrobić, należy dotknąć małych ikon, które znajdują się w lewym górnym rogu interfejsu. Rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę można zmieniać niezależnie w zależności od miejsca dotknięcia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx