poniedziałek, 6 lutego

Kiedy Apple ogłaszał macOS Catalina na Worldwide Developers Conference i zaprezentował nową funkcję Catalyst, która umożliwi łatwe przenoszenie aplikacji na iPada na Maca, Twitter był jedną z takich nadchodzących aplikacji.

‌MacOS Catalina‌ została wypuszczony w poniedziałek i od dziś aplikacja Twitter dla komputerów Mac jest już dostępna. ‌‌Do pobrania i korzystania z nowej aplikacji wymagany jest macOS Catalina, ponieważ została ona zbudowana przy użyciu technologii Catalina.

Twitter zrezygnował z wcześniejszego klienta Twittera dla komputerów Mac ponad rok temu, co nie było dobrze przyjętą decyzją wśród użytkowników Twittera. W tym czasie Twitter informował, że kończy się wsparcie dla aplikacji, aby skupić się na usłudze Twitter spójnej na różnych platformach i zalecił użytkownikom komputerów Mac korzystanie z Twittera w Internecie.

Ponieważ inicjatywa Apple Catalyst ułatwia przenoszenie aplikacji zaprojektowanych dla systemu iOS na komputery Mac, Twitter postanowił ponownie wprowadzić aplikację na komputery Mac, która ma podobieństwa z aplikacją Twitter dla aplikacji „iPad”.

Wygląd aplikacji jest zgodny z aplikacjami na iPhone’a i iPada, ale Twitter w czerwcu powiedział, że ma wszystkie funkcje, których użytkownicy oczekują od aplikacji na Maca, takie jak wiele okien, zmiana rozmiaru okna, przeciąganie i upuszczanie, tryb ciemny, skróty klawiaturowe, powiadomienia i nie tylko.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx