piątek, 1 marca

W poniedziałek Apple wypuścił oficjalnie macOS Catalina, umożliwiając wszystkim zainstalowanie najnowszej wersji systemu operacyjnego dla komputerów Mac.

Na podstawie raportów z różnych forów, czy też grup na Facebooku i innych sieci społecznościowych niektórzy użytkownicy napotykają konkretny problem – zawieszającą się instalację.

Po pobraniu ‌macOS Catalina‌ i instalacji z Mac App Store, niektóre osoby widziały, że proces instalacji zatrzymał się na ekranie „Konfigurowanie komputera Mac …” i nawet po wielu godzinach proces ten się nie zakończył.

Na szczęście wydaje się, że istnieje bardzo prosta naprawa tego problemu: jest nią ponowne uruchomienie komputera. Przytrzymanie przycisku zasilania na komputerze Mac, aż się wyłączy, a następnie włączenie go ponownie.

Po pojawieniu się na komputerze Mac ekranu „Konfigurowanie komputera Mac …” instalacja programu ‌macOS Catalina‌ jest w dużej mierze zakończona. Nie zalecamy ponownego uruchamiania od razu, ale jeśli siedzicie przy tym ekranie przez pół godziny lub dłużej, wyłączcie go, ponieważ nie rozwiąże się sam.

Instalacja ‌macOS Catalina‌ zajmuje trochę czasu, więc nie uruchamiajcie komputera ponownie przed wyświetleniem ekranu instalacyjnego, ale na podstawie wielu raportów, resetowanie w ten sposób, jeśli instalacja utknie na konfiguracji, wydaje się być bezpiecznym sposobem na uruchomienie komputera Mac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx