niedziela, 14 lipca

Wczoraj późnym wieczorem Apple wypuścił pierwszą publiczną wersję beta systemu iOS 12 do publicznej grupy testerów beta, dając osobom nie będącym deweloperem oficjalną możliwość testowania oprogramowania i raportowania zauważonych błędów przed nadchodzącą, jesienną premierą. Pierwsza publiczna beta systemu iOS 12 powinna odpowiadać drugiej wersji beta dla programistów, która została wydana w zeszłym tygodniu.

Beta-testerzy, którzy zapisali się do programu testów beta Apple, otrzymali aktualizację beta systemu iOS 12 bezpośrednio na urządzeniu po wcześniejszym zainstalowaniu odpowiedniego profilu.

Ci, którzy chcą dołączyć do programu testów beta, mogą zarejestrować się w witrynie testów beta firmy Apple, która zapewnia użytkownikom dostęp do wersji testowych iOS, macOS i tvOS. Przed zainstalowaniem wersji beta należy utworzyć pełną zaszyfrowaną kopię zapasową w iTunes lub kopię zapasową w iCloud i zainstalować iOS 12 na dodatkowym urządzeniu, ponieważ oprogramowanie w wersji beta nie zawsze jest stabilne i może zawierać błędy.

iOS 12 to znacząca aktualizacja systemu operacyjnego iOS, wprowadzająca grupowy FaceTime, pozwala programistom dostarczać jeszcze bardziej niesamowitych wrażeń w rzeczywistości rozszerzonej – w tym nawet takich, które może dzielić jednocześnie wiele osób, nowe Animoji i funkcję Memoji, która ma na celu stworzenie spersonalizowanych Animoji, które wyglądają tak jak użytkownik.

Animoji, naklejki i teksty będą mogły być używane w FaceTime i aplikacji Wiadomości, a nowa funkcja „Czas przed ekranem” pomaga użytkownikom ocenić czas spędzany na urządzeniach z systemem iOS i zarządzać nim. Nowe możliwości funkcji „Nie przeszkadzać” ułatwiają zarządzanie powiadomieniami, podobnie jak interaktywne opcje powiadomień i grupowanie powiadomień.

Doskonałe ulepszenia systemu iOS 12 sprawią, że codzienne zadania na iPhonie i iPadzie będą szybsze i bardziej responsywne. Aparat uruchomi się o 70 procent szybciej, a klawiatura będzie działać o 50 procent szybciej.

iOS 12 będzie dostępny dla deweloperów i publicznych testerów jako wersja beta przez kilka miesięcy, aby umożliwić Apple wyłapanie błędów. Oficjalna aktualizacja będzie dostępna jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] opublikował już pierwszą publiczną wersję beta systemu iOS 12 na kompatybilne modele iPhone’a, iPada i iPoda touch, umożliwiając […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx