sobota, 20 kwietnia

Apple opublikował już pierwszą publiczną wersję beta systemu iOS 12 na kompatybilne modele iPhone’a, iPada i iPoda touch, umożliwiając użytkownikom, którzy nie są deweloperami testowanie nowej wersji oprogramowania i dzielenie się zauważonymi problemami przed jego oficjalnym wydaniem na jesieni.

Chociaż iOS 12 wprowadza kilka nowych funkcji, jest przeznaczony do pracy na wszystkich modelach iPhone’a, iPada i iPoda touch, na których można uruchomić system iOS 11, a firma twierdzi, że skupiła się na wprowadzaniu ulepszeń wydajności zarówno do starych, jak i nowych urządzeń, co zostało potwierdzone przez pierwsze testy.

Należy jednak wciąż pamiętać, że iOS 12 jest oprogramowaniem przedpremierowym, więc zalecane jest instalowanie go na urządzeniu dodatkowym ponieważ jak każda beta może jeszcze powodować pewne problemy. Nie gwarantuje on całkowitej stabilności, ponieważ zawiera jeszcze błędy, jednak wielu deweloperów wypowiadało się o nim już bardzo pozytywnie i jak na wersję beta jest dość stabilna.

Instalacja publicznej wersji beta nie powinna trwać dłużej niż pół godziny, ale najpierw należy utworzyć kopię zapasową zawartości i ustawień urządzenia. Poniższe instrukcje krok po kroku są podane dla iPhone’a, ale odnoszą się tak samo do iPada i iPoda touch.

Jak utworzyć kopię zapasową urządzenia w iTunes

 1. Podłącz urządzenie z systemem iOS do komputera Mac lub PC za pomocą kabla Lightning na USB.
 2. Otwórz iTunes.
 3. Kliknij ikonę urządzenia w lewym górnym menu.

4.  W zakładce Backupy kliknij opcję Ten komputer.
5.  Zaznacz pole wyboru Szyfruj kopię zapasową iPhone’a, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową danych logowania oraz wszystkich danych dotyczących zdrowia i zestawu HomeKit.


6.  Kliknij „Utwórz backup teraz”

Jak zapisać się do programu Apple Beta Software

Po utworzeniu kopii zapasowej urządzenia można już pobrać wersję publiczną iOS 12. Aby to zrobić, trzeba zarejestrować swój iPhone, iPad lub iPod touch w bezpłatnym programie Apple Beta Software.

 1. Otwórz Safari na urządzeniu z systemem iOS i przejdź do strony programu Apple Beta Software.
 2. Kliknij przycisk „Sign up” lub „Sign in” jeśli jesteś już członkami programu np. z iOS 11
 3. Wprowadź dane logowania Apple ID i dotknij przycisku Zaloguj się.
 4. Jeśli to konieczne, zaakceptuj warunki programu Apple Beta Software.
 5. Zostanie wyświetlony ekran przewodnika po publicznej becie. Wybierz zakładkę iOS, przewiń w dół do sekcji „Get Started” i wybierz „enroll your iOS device”
 6. Na ekranie rejestrowania urządzenie przy zaznaczonej karcie iOS przewiń w dół i naciśnij przycisk „Download profile”

7.  Po wyświetleniu monitu wybierz „iPhone” lub „iPad”, aby wybrać urządzenie na którym instalujesz profil.
8.  Wybierz Allow
9.  Dotknij opcji „Install” i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zainstalować profil oprogramowania iOS Beta.


10.  Po zainstalowaniu profilu nastąpi restart urządzenia

Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu iOS 12

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch.
 2. Wybierz Ogólne
 3. Wybierz Uaktualnienia
 4. Wybierz Pobierz i zainstaluj

Jeśli napotkacie jakiekolwiek problemy podczas instalacji Publicznej wersji beta iOS 12, może pomóc usunięcie wszystkich poprzednich profili na urządzeniu. Możesz je znaleźć w aplikacji Ustawienia -> Ogólne -> Profil.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx