sobota, 25 maja

Apple udostępnił dziś drugie publiczne wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 15.4 i iPadOS 15.4, a oprogramowanie pojawia się tydzień po tym, jak Apple udostępnił pierwsze publiczne wersje beta.

iOS 15.4 i iPadOS 15.4 można pobrać bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil z witryny publicznych beta testów firmy Apple na iPhonie lub iPadzie.

iOS 15.4 i iPadOS 15.4 to kolejne duże aktualizacje mobilnych systemów operacyjnych. iOS 15.4 wprowadza nową funkcję odblokowywania „iPhone’a” za pomocą Face ID nawet podczas noszenia maseczki, a iPadOS 15.4 wprowadza funkcję Uniwersalnej Kontroli. W połączeniu z komputerem Mac z systemem macOS Monterey 12.3 funkcja Uniwersalnej Kontroli umożliwia sterowanie wieloma komputerami Mac i iPadami za pomocą jednej myszy i klawiatury, a obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Uniwersalna Kontrola wymaga systemu macOS Monterey 12.3, który jest również dostępny dla publicznych beta testerów.

W drugiej wersji beta wprowadzono obsługę funkcji „Tap to Pay on ‌iPhone‌”, która ma umożliwić iPhonom zgodnym z NFC przyjmowanie płatności zbliżeniowych dokonywanych kartą kredytową i debetową oraz innymi portfelami cyfrowymi bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Kod jest już zawarty w wersji beta iOS 15.4, ale wymaga od dostawców zewnętrznych dodania obsługi, więc nie jest jeszcze dostępny do użytku.

Nie widać również na zewnątrz żadnych oznak funkcji, ale jest dodany nowy plik dźwiękowy „Payment Received” i obrazy, które pokazują interfejs Dotknij, aby zapłacić.

Wersja beta zawiera także nowe znaki Emoji 14, widżet Apple Card, opcję Centrum sterowania jasnością klawiatury na iPadzie, obsługę niestandardowej konfiguracji domeny e-mail na urządzeniu, łatwiejszy dostęp do SharePlay i wiele więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx