środa, 17 kwietnia

Apple ogłosił dziś plany wprowadzenia nowej funkcji „Tap to Pay on iPhone” (Dotknij i zapłać na iPhonie), która umożliwi zgodnym iPhone’om przyjmowanie płatności za pośrednictwem Apple Pay, dokonywanych zbliżeniowo za pomocą kart kredytowych i debetowych oraz innych cyfrowych portfeli bez dodatkowego sprzętu.

Apple poinformował, że funkcja ta zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku i pozwoli sprzedawcom akceptować płatności zbliżeniowe za pośrednictwem obsługiwanych aplikacji na iOS przy użyciu iPhone’a XS lub nowszego. Przy kasie sprzedawca po prostu poprosi klienta o przytrzymanie własnego iPhone’a lub zegarka Apple Watch, zbliżeniowej karty kredytowej lub debetowej albo innego cyfrowego portfela w pobliżu iPhone’a sprzedawcy, a płatność zostanie bezpiecznie zrealizowana przy użyciu technologii NFC.

Obecnie sprzedawcy, którzy akceptują płatności zbliżeniowe na iPhonie, muszą polegać na dodatkowym sprzęcie, takim jak czytniki kart które są obsługiwane przez zewnętrzne firmy i działają bezprzewodowo lub łączą się ze złączem Lightning lub gniazdem słuchawkowym iPhone’a.

O możliwym wprowadzeniu takiej funkcji trafnie poinformował niedawno Mark Gurman z Bloomberga.

Apple nie informuje na ile planuje wprowadzenie funkcji w innych krajach w których istnieje usługa Apple Pay czyli m.in. w Polsce. Biorąc pod uwagę ograną popularność płatności za pomocą Apple Pay w naszym kraju możliwe jest, że z czasem dowiemy się więcej informacji o możliwej ekspansji usługi również do Europy. A podejrzewam, że w Polsce usługa cieszyłaby się co najmniej taką samą a może i większą popularnością jak Apple Pay.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx