sobota, 25 maja

Udostępniona wersja beta systemu iOS 15.4 odkrywa nową funkcję, która umożliwi korzystanie z funkcji Face ID z maseczką i bez zegarka Apple Watch do uwierzytelniania.

Apple twierdzi, że funkcja ta może „analizować okolice oczu” w celu uwierzytelnienia. Jeśli zdecydujecie się z niej korzystać, konieczne będzie ponowne przeskanowanie twarzy przez Face ID. Wtedy też Face ID będzie w stanie odblokować iPhone’a, nawet mając założoną maseczkę.

W aplikacji Ustawienia dostępny jest nowy przełącznik „Używaj Face ID z maseczką”, który można włączyć lub wyłączyć, jeśli zmienicie zdanie na temat maseczki, a także nową funkcję „Dodaj okulary”, aby identyfikator twarzy był dokładniejszy, gdy nosicie jednocześnie okulary i maseczkę.

Apple ostrzega w aplikacji Ustawienia, że Face ID jest „najdokładniejszy”, gdy jest skonfigurowany tylko do rozpoznawania całej twarzy. Aby funkcja Face ID z maską działała, trzeba patrzeć na urządzenie, aby je odblokować, i nie działa podczas noszenia okularów przeciwsłonecznych. Face ID z maseczką może uwierzytelniać płatności Apple Pay i może być używany zamiast loginu i hasła w aplikacjach obsługujących Face ID, w przeciwieństwie do wcześniejszej funkcji Apple Watch Face ID.

Wygląda na to, że Face ID z funkcją maseczki wymaga modelu iPhone 12 lub iPhone 13, ponieważ funkcja nie jest dostępna dla użytkowników, którzy posiadają iPhone’a 11.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monia
Monia
2 lat temu

Noooo, barany sie uciesza. Beeee beeee

Szuru szuru
Szuru szuru
Reply to  Monia
2 lat temu

szur szur szur

AdaŚ
AdaŚ
Reply to  Monia
2 lat temu

masz problem ze sobą – a to podobno zaszczepieni mają mieć dziwne objawy. A tu proszę bardzo mamy barana bez szczepienia….

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx