sobota, 13 lipca

Apple udostępnił dziś deweloperom drugą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 18 i iPadOS 18. Nowe oprogramowanie pojawia się dwa tygodnie po wydaniu pierwszej bety, zaprezentowanej po konferencji WWDC 2024.

Zarejestrowani deweloperzy mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualnienia, wypierając opcję „Aktualizacje beta” i włączając ustawienie „iOS 18/iPadOS 18 Developer Beta”. Należy pamiętać, że do pobrania i zainstalowania wersji beta wymagane jest Apple ID powiązane z kontem deweloperskim.

‌iOS 18‌ wprowadza funkcję Apple Intelligence, czyli zestaw funkcji sztucznej inteligencji głęboko osadzonych w systemie operacyjnym. Apple Intelligence nie pojawi się od razu, a dopiero w późniejszej fazie testów beta. Funkcja ta będzie obejmować udoskonalanie i edycję tekstu, generowanie obrazów i emoji, a co najważniejsze, ulepszy ‌Siri‌ i wyszukiwanie. ‌Siri‌ zyska lepsze zrozumienie języka naturalnego, ulepszoną świadomość kontekstową, a asystent osobisty będzie integrował się z ChatGPT, aby odpowiadać na bardziej złożone zapytania. Niestety te funkcje nie będą dostępne początkowo w Unii Europejskiej ze względu na ograniczenia ustawy o rynkach cyfrowych DMA.

Funkcje Apple Intelligence będą ograniczone do modeli iPhone’a 15 Pro i iPadów z czipem M, ale dostępnych będzie wiele innych funkcji. Apple pozwoli użytkownikom na przeorganizowanie aplikacji na ekranie głównym, aby uzyskać puste miejsca, a także wprowadzi ciemny motyw dla ikon aplikacji i opcje zmiany odcieni.

Centrum sterowania będzie bardziej konfiguralne, a deweloperzy zewnętrzni mogą dodawać kontrolki dla swoich aplikacji. Ikony Latarki i Aparatu na ekranie blokady mogą zostać zastąpione lub usunięte. Wiadomości zyskają wsparcie RCS, aby poprawić rozmowy z użytkownikami Androida. Dodatkowo pojawi się opcja zaplanowania wysyłania wiadomości, nowe efekty tekstowe, wiadomości przez satelitę w przypadku braku sygnału komórkowego oraz możliwość użycia dowolnej emoji w reakcjach Tapback.

W systemie pojawi się osobna aplikacja Hasła do przechowywania loginów, kluczy dostępu, haseł Wi-Fi i kodów weryfikacyjnych. Będzie można również blokować i ukrywać aplikacje, co oznacza, że nie będzie można ich otworzyć bez dodatkowej autoryzacji Face ID lub Touch ID, nawet gdy telefon jest odblokowany.

Safari zyska funkcję podsumowań artykułów i wyświetlania kluczowych informacji na stronach internetowych. Interfejs aplikacji Zdjęcia został przeprojektowany. Inne funkcje obejmują rozwiązywanie równań i transkrypcję notatek głosowych w aplikacji Notatki, tryb gry poprawiający wydajność gier oraz możliwość reagowania na ‌Siri‌ na AirPods za pomocą gestów głowy.

‌iOS 18‌ jest obecnie dostępny tylko dla zarejestrowanych programistów, ale Apple planuje udostępnić publiczną wersję beta już w lipcu. Publiczna premiera ‌iOS 18‌ i ‌iPadOS 18‌ nastąpi jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx