poniedziałek, 15 lipca

Apple ogłosił dziś, że druga beta iPadOS 18 rozszerza możliwość korzystania z alternatywnych sklepów z aplikacjami oraz inne zmiany dotyczące aplikacji na iPada w Unii Europejskiej.

Po raz pierwszy zmiany te zostały wprowadzone na iPhonie w UE wraz z iOS 17.4 na początku tego roku, aby dostosować się do unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). Rozszerzenie zmian na iPada w UE następuje prawie dwa miesiące po tym, jak Komisja Europejska stwierdziła, że iPadOS również podlega regulacjom DMA jako platforma pełniąca rolę strażnika dostępu.

Inne zmiany obejmują alternatywne metody płatności w App Store, ekran wyboru domyślnej przeglądarki internetowej w Safari, możliwość korzystania przez przeglądarki internetowe z innych silników niż WebKit firmy Apple na iPhonie i iPadzie i wiele więcej. Istniejące warunki Apple rozszerzają się również na iPada, w tym opłaty za technologie podstawową dla alternatywnych sklepów z aplikacjami.

iPadOS 18 jest obecnie w fazie beta dla deweloperów, a publiczna beta ma zostać udostępniona w lipcu. Aktualizacja powinna zostać publicznie wydana we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx