poniedziałek, 15 lipca

Apple oficjalnie poinformował, że europejscy klienci nie będą mieli dostępu do funkcji Apple Intelligence, iPhone Mirroring i SharePlay Screen Sharing, które pojawią się na iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac we wrześniu tego roku ze względu na kwestie regulacyjne związane z ustawą o rynkach cyfrowych.

W oświadczeniu dla Financial Times Apple poinformował, że nastąpi opóźnienie w pracach nad ustaleniem, w jaki sposób zapewnić zgodność nowej funkcjonalności z regułami Unii Europejskiej.

Ze względu na niepewność regulacyjną wynikającą z ustawy o rynkach cyfrowych nie wierzymy, że będziemy w stanie wdrożyć trzy z nowych funkcji – iPhone Mirroring, ulepszenia udostępniania ekranu SharePlay i Apple Intelligence – dla naszych użytkowników w UE w tym roku.

Apple Intelligence obejmuje szeroką gamę dodatków, które zmieniają wszystko, od Siri po aplikacje, natomiast „iPhone Mirroring” to funkcja, która umożliwia sterowanie iPhone’em na podłączonym komputerze Mac. Udostępnianie ekranu SharePlay umożliwia użytkownikom przejęcie kontroli nad ekranem innej osoby podczas korzystania z funkcji SharePlay w celu zapewnienia pomocy.

Niektóre funkcje Apple Intelligence związane z Siri zostaną udostępnione dopiero w 2025 roku, ale Genmoji, Image Playground, narzędzia do pisania i wiele nowych funkcji w aplikacji będą dostępne od września i tego właśnie użytkownicy ‌iPhone’a‌, ‌iPada‌ i komputerów Mac w Unii Europejskiej zostaną pozbawieni. Nie jest jasne, ile czasu zajmie Apple rozszerzenie tych funkcji na UE ani jakie zmiany będzie musiał wprowadzić Apple, aby wprowadzić je w ramach DMA.

Ostrzeżenie Apple pojawia się w chwili, gdy Komisja Europejska przygotowuje się do wydania orzeczenia w sprawie tego, czy wcześniejsze zmiany wprowadzające zewnętrzne sklepy z aplikacjami spełniają warunki DMA. Organy regulacyjne stwierdziły, że istnieją „bardzo poważne” problemy z wdrożeniem rozwiązania przez Apple, prawdopodobnie związane z pobieraną przez Apple opłatą za technologię podstawową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx