poniedziałek, 27 maja

Po wtorkowej konferencji prezentującej iPhone’a 15 Apple wypuścił kilka powiązanych z nimi akcesoriów, w tym przejściówkę z USB-C na Lightning i metrowy kabel Thunderbolt 4 Pro.

Okazuje się, że firma udostępniła także nowy 1-metrowy kabel ładujący USB-C 60 W w cenie 119 złotych i 2-metrowy kabel ładujący USB-C 240 W w cenie 169 złotych, przeznaczone do ładowania modeli iPhone’a 15, iPadów i komputerów Mac.

Apple reklamuje nowy tkany kabel do ładowania ze złączami USB-C na obu końcach jako „do ładowania i synchronizacji urządzeń z portami USB‑C oraz do przenoszenia między nimi danych”. Obsługuje ładowanie do 240 watów i przesyła dane z szybkością USB 2.

Kabel jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPhone’a 15 oraz najnowszymi modelami iPada i komputerów Mac firmy Apple. Kabel można połączyć z kompatybilnym zasilaczem USB-C, aby ładować urządzenia z gniazdka ściennego i korzystać z możliwości szybkiego ładowania.

Chociaż nowe standardowe iPhone’y 15 i iPhone 15 Plus są wyposażone w port USB-C, przesyłanie danych za pomocą kabla pozostaje ograniczone do prędkości USB 2.0 do 480 Mb/s, co odpowiada portowi Lightning w poprzednich iPhone’ach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Svven
Svven
8 miesięcy temu

Przewód, nie kabel

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx