poniedziałek, 15 kwietnia

Zgodnie ze specyfikacją techniczną Apple dotyczącą nowych iPhonów 15, telefony posiadają wsparcie DisplayPort w celu przesyłania wideo w rozdzielczości do 4K HDR do zewnętrznego wyświetlacza lub telewizora.

Wsparcie DisplayPort jest wbudowane w port USB-C we wszystkich modelach iPhone’a 15, co oznacza, że urządzenia mogą przesyłać wideo w natywnej rozdzielczości do 4K/60 Hz do zewnętrznego wyświetlacza lub telewizora wyposażonego w DisplayPort za pomocą obsługiwanego kabla USB-C do DisplayPort. Alternatywnie można użyć wieloportowego adaptera z USB-C na cyfrowe AV firmy Apple za 349 złotych, aby przesłać obraz z dowolnego iPhone’a 15 na telewizor lub wyświetlacz wyposażony w HDMI w rozdzielczości do 4K/60 Hz, ale HDR nie jest obsługiwany w ten sposób.

W poprzednich iPhone’ach z portem Lightning przesyłanie wideo jest ograniczone do 1080p przy użyciu adapterów Apple Lightning na HDMI lub Lightning na VGA.

Niestety dla fanów funkcji Stage Manager w wybranych modelach iPada, iPhone nie oferuje jeszcze rozszerzonego trybu wyświetlania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx