poniedziałek, 27 maja

Finalna wersja beta systemu iOS 17 zawiera kod ujawniający nowe możliwości dotyczące nagrywania wideo ProRes za pomocą iPhone’a 15 Pro bezpośrednio na pamięć zewnętrzną.

Podczas wtorkowej konferencji Apple powiedział, że iPhone 15 Pro może nagrywać na pamięć zewnętrzną w rozdzielczości ProRes 4K przy 60 kl./s dzięki nowemu portowi USB-C. Kod ujawnia, że ProRes 2,8K przy 60 kl./s jest również obsługiwane podczas nagrywania na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej. To znacząca poprawa w stosunku do iPhone’a 14 Pro, który obsługiwał jedynie ProRes 2,8K i 4K przy 30 kl./s i nie pozwalał na nagrywanie bezpośrednio na urządzenie magazynujące. Ponadto, zgodnie z kodem, aby ta funkcja działała, zewnętrzne urządzenia pamięci masowej muszą być sformatowane w systemie exFAT lub APFS, ale nie ma informacji, czy istnieją wymagania dotyczące szybkości dysku.

ProRes to wysokiej jakości kodek wideo, często używany przez profesjonalnych filmowców, a wideo nagrane w formacie ProRes zajmuje dużo miejsca na dysku. Nagrywanie wideo 4K 60 kl./s ProRes to funkcja, którą Apple mógł dodać tylko dzięki nowemu czipowi A17 Pro i możliwości podłączenia do zewnętrznego dysku.

Możliwość nagrywania wideo 4K przy 60 kl./s na pamięci zewnętrznej uniemożliwia użytkownikom iPhone’a zaoszczędzenie miejsca w telefonie i jego pamięci zewnętrznej, a wymagania dotyczące formatowania zapobiegają odczuwaniu przez użytkowników niskiej wydajności podczas nagrywania na zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej. Użytkownicy, którzy chcą nagrywać wideo ProRes na zewnętrzne urządzenie pamięci masowej, muszą upewnić się, że urządzenie spełnia wymagania Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx