wtorek, 16 sierpnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple rozważa przedłużenie bezpłatnej wersji próbnej usługi strumieniowego przesyłania wideo Apple TV+, która jest dostarczana z nowymi urządzeniami Apple.

‌Apple TV‌+ został uruchomiony w listopadzie ubiegłego roku za 24,99 złotych miesięcznie. Każdy iPhone, iPad, ‌Apple TV‌, iPod touch lub Mac kupiony od 10 września 2019 roku kwalifikował się do rocznego bezpłatnego okresu próbnego ‌Apple TV‌+.

Ponieważ pierwsze bezpłatne wersje próbne dobiegną już wkrótce do końca, Apple najwyraźniej rozważa przedłużenie bezpłatnego programu próbnego. Źródła Gurmana twierdzą, że przybierze to formę kontynuacji oferty bezpłatnego dostępu wraz z zakupem nowego urządzenia Apple, ale teraz przez okres krótszy niż rok.

Firma z Cupertino w Kalifornii uruchomiła w zeszłym roku Apple TV+ za 24,99 złotych miesięcznie, ale wielu klientów nadal korzysta z bezpłatnej usługi, która była związana z zakupem produktu Apple. Pierwsze konta próbne wygasną zaledwie kilka tygodni po debiucie kolejnych iPhone’ów w październiku. Firma rozważa utrzymanie oferty bezpłatnego dostępu, aby zwabić nowych abonentów, ale z krótszym okresem, powiedzieli ludzie.

Oferta hojnego, całorocznego bezpłatnego okresu próbnego dla ‌Apple TV‌+ była ważną częścią strategii Apple mającej na celu zwabienie długoterminowych subskrybentów, zapewniając nieograniczony dostęp do pełnej listy treści w usłudze przesyłania strumieniowego. ‌Apple TV‌+ został uruchomiony z niewielką ilością treści w porównaniu z innymi konkurencyjnymi usługami, więc dla Apple kluczowe znaczenie miało budowanie dobrej woli i zainteresowanie programami usługi bez oczekiwania natychmiastowych zwrotów.

Raport zawierał również informacje, że Apple planuje dodać dodatkową zawartość rozszerzonej rzeczywistości do ‌Apple TV‌+.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx