poniedziałek, 4 marca

W dzisiejszej aktualizacji FAQ, zauważonej przez The Verge, Epic Games potwierdził, że nadchodzący sezon Fortnite nie będzie dostępny dla graczy na iPhonie, iPadzie lub Macu ze względu na walkę prawną firmy z Apple.

Apple blokuje aktualizacje i nowe instalacje Fortnite przez App Store oraz twierdzi, że uniemożliwi nam rozwijanie Fortnite na urządzeniach Apple. W związku z tym niedawno opublikowana aktualizacja (14.00) Fortnite z Sezonem 4 w Rozdziale 2 nie pojawi się w wersjach na systemy iOS i macOS 27 sierpnia.

Jeśli nadal chcecie grać w Fortnite na Androida, najnowszą wersję znajdziecie w aplikacji Epic Games na Fortnite.com/Android lub w sklepie Samsung Galaxy Store.

Na początku tego miesiąca Epic Games strategicznie naruszył zasady Apple dotyczące zakupów w aplikacji, wprowadzając własną opcję płatności bezpośrednich za walutę w grze w aplikacji Fortnite na iOS. Apple natychmiast usunął Fortnite ze sklepu App Store, uniemożliwiając Epic Games aktualizację gry zapewniającą graczom na iPhone’ie i iPadzie dostęp do nowego sezonu, który zostanie wydany 27 sierpnia na innych platformach, takich jak Windows, Xbox One i PlayStation 4.

Sędzia ze Stanów Zjednoczonych, Yvonne Gonzalez Rogers, zdecydowała się w tym tygodniu nie zmuszać Apple do ponownego umieszczenia Fortnite w App Store, ale wydała tymczasowy zakaz uniemożliwiający Apple zablokowanie dostępu do kont programistów Epic Games związanych z jego silnikiem gry Unreal Engine. Ostateczna decyzja w sprawie nakazu zapadnie we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx