poniedziałek, 4 marca

Zgodnie z nowym raportem opublikowanym dzisiaj przez Marka Gurmana z Bloomberga, Apple planuje dodawać dodatkowe treści w rzeczywistości rozszerzonej do usługi strumieniowego przesyłania wideo Apple TV+.

Mówi się, że ta nowa funkcja uwzględnia aspekty ze scen seriali telewizyjnych, takie jak postacie lub obiekty, i wyświetla je na iPhonie lub iPadzie widza, dzięki czemu można je zobaczyć tak, jakby istniały w otoczeniu użytkownika.

Dla przykładu, ktoś oglądający scenę chodzenia po księżycu w serialu „For All Mankind” może zobaczyć wirtualny łazik księżycowy na wyświetlaczu swojego urządzenia, pozornie stojący na stoliku kawowym w salonie. Opcja służyłaby jako bonusowa zawartość podobnie do komentarzy reżysera czy zwiastuna towarzyszącego pobieranem filmowi i byłaby dostępna z aplikacji Apple TV na iPhonie lub iPadzie.

Oczekuje się, że funkcja AR zadebiutuje w przyszłym roku, przed oficjalnym wydaniem zestawu do wirtualnej rzeczywistości Apple, który planowany jest na rok 2022, powiedzieli ludzie, którzy poprosili o nie podawanie danych, ponieważ nie byli upoważnieni do publicznego omawiania planu.

Gurman mówi, że Apple zamierzał wypuścić funkcję AR dla Apple TV+ jeszcze w tym roku, ale wpływ globalnego kryzysu związanego z koronawirusem opóźnił jej uruchomienie. Źródła Gurmana ostrzegły również, że Apple może zdecydować się całkowicie porzucić ten plan.

Według Bloomberga i innych źródeł, Apple zadebiutuje w swojej nowej linii iPhone’ów 12 kamerami z 3D ToF, które obiecują znaczną poprawę doświadczeń z rzeczywistością rozszerzoną‌. Uważa się, że aparaty są podobne do funkcji skanera LiDAR, którą Apple dodał w modelach iPada Pro 2020. AR pozostaje jednak chronicznie niedostatecznie wykorzystywany, ponieważ Apple oferuje obecnie tylko dwie własne funkcje AR – Animoji i aplikację Miarka – i polega na programistach aplikacji z innych firm, aby zapewnić dodatkowe narzędzia i doświadczenia AR przy użyciu struktury ARKit.

Wcześniejszy raport Gurmana z Bloomberga wskazywał, że projekty AR i VR firmy Apple były utrudnione przez wewnętrzne podziały dotyczące tego, czy Apple powinien kłaść nacisk w designie na grafikę i moc przetwarzania gdzie zestaw wymagałby łączności bezprzewodowej z pobliskim hubem, czy też bardziej na osobiste podejście z mniejszymi możliwościami, ale z funkcjami które w całości mogą być zawarte w urządzeniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx