piątek, 12 kwietnia

Anonimowe źródło, które w przeszłości dzieliło się dokładnymi informacjami na temat planów Apple, ujawniło potencjalne nowe funkcje, które pojawią się na iPhonie z systemem iOS 17, w tym ulepszenia wyszukiwania, Dynamic Island, centrum sterowania i nie tylko.

Ponadto źródło wskazało, że Apple wewnętrznie testuje interaktywne widżety dla ekranu głównego i widoku Dzisiaj, ale nie jest jasne, czy ta funkcja zostanie wprowadzona.

„Aktywne widżety są w fazie testów, ale nie zostały w żaden sposób potwierdzone” – powiedziało źródło w tweecie. Źródło twierdzi, że jeśli zostaną udostępnione publicznie, interaktywne widżety będą zawierać przyciski, suwaki i inne dynamiczne treści uruchamiane jednym dotknięciem.

Wprowadzone wraz z systemem iOS 14 widżety ekranu głównego oferują obecnie bardzo ograniczoną funkcjonalność. Jak czytamy w dokumentacji Apple dla deweloperów „Widżety przedstawiają informacje tylko do odczytu i nie obsługują elementów interaktywnych, takich jak przewijanie czy przełączniki”. Ograniczenia te mogą być związane z kwestiami dotyczącymi żywotności baterii.

W zeszłym roku to samo źródło ujawniło dokładne szczegóły dotyczące Dynamic Island na iPhonie 14 Pro, zanim urządzenie zostało zaprezentowane. Jednak biorąc pod uwagę, że źródło nie ustaliło jeszcze długoterminowych osiągnięć w plotkach Apple, okaże się, czy wszystkie najnowsze szczegóły, które udostępnili, tym razem okażą się równie dokładne.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iOS 17 podczas konferencji otwierającej WWDC 2023 5 czerwca i jak zwykle pierwsza wersja beta powinna zostać udostępniona deweloperom do testów tego samego dnia. Pierwsza publiczna beta prawdopodobnie zostanie wydana w lipcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx