czwartek, 25 lipca

Touch-ID

Apple przygotowuje rzekomo darmowe uaktualnienie oprogramowania w celu poprawy funkcjonalności czujnika dotykowego Touch ID.  AppleInsider donosi, że aktualizacja ma podobno naprawić problem zmniejszania się wrażliwości czujnika, który dotyka niektórych użytkowników iPhone’a. Powołując się na źródła obeznane z planami rozwoju firmy Apple, firma zdaje sobie sprawę z problemów, jakie niektórzy użytkownicy doświadczają z czujnikiem Touch ID. 

Apple kupił w 2012 roku firmę AuthenTec, stojącą za technologią czujnika odcisków palców firmy Apple i wprowadził czujnik Touch ID do iPhone’a 5S jesienią ubiegłego roku. Od tego czasu, firma Apple pracuje z oryginalnym zespołem AuthenTec nad poprawą oprogramowania do rozpoznawania odcisków palców i wyda jego aktualizację już wkrótce. Nie jest jasne, czy aktualizacja dostarczona będzie w ramach systemu iOS 7.1, który ma zostać wydany w połowie marca.

Wśród wielu pozytywnych słów płynących w kierunku Touch ID, wiele opisuje jego łatwą konfigurację i użycie. Jednak niektórzy użytkownicy skarżą się, że z czasem niezawodność rozpoznawania odcisków palców spada i muszą ponownie programować swoje odciski palców w ustawieniach w celu rozwiązania problemu. Niektórzy użytkownicy konfigurują również swoje najmniej używane palce w nadziei, że w ten sposób będzie bardziej prawdopodobne aby odciski były rozpoznawane.

Touch ID pory dotykowy jest wyłącznie dla iPhone 5s, choć oczekuje się, aby drogę do przyszłych modeli iPhone i iPad.Czujnik może być używany do odblokowania urządzenia i ukończenie zakupów z iTunes i App Stores ale doniesienia, że ​​Apple ma większe plany na czujniku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx