sobota, 3 czerwca

Podczas dzisiejszego, corocznego spotkania akcjonariuszy, prezes Apple Tim Cook ujawnił, że codziennie wysyłane jest około 40 miliardów wiadomości iMessages i nawiązywanych jest około 15-20 milionów połączeń FaceTime. Ta liczba wskazuje, że popularność iMessage wzrosła gwałtownie w ciągu ostatniego roku, gdyż jeszcze w styczniu 2013 liczba wysyłanych dziennie wiadomości wynosiła 2 miliardy dziennie.

Do połowy 2013 roku, Apple miał aktywnych 320 milionów kont iCloud i 900 miliardów wysłanych wiadomości iMessages, a liczby te są na dziś zapewne znacznie wyższe, biorąc pod uwagę 40 miliardów wysyłanych wiadomości iMessages dziennie.

Dla porównania, popularny komunikator internetowy WhatsApp, który został właśnie zakupiony przez Facebooka, przetwarza 50 miliardów wiadomości dziennie. Użytkownicy BlackBerry Messenger na Androida, iPhone’a i telefonie BlackBerry wysyłają i odbierają około 10 miliardów wiadomości dziennie.

iMessage i FaceTime stają się coraz ważniejszymi komunikatorami dla Apple w ciągu ostatniego roku, a firma niedawno rozszerzyła usługę FaceTime o FaceTime Audio dla obu urządzeń iOS i Mac, czyniąc usługę na równi z innymi aplikacjami, takimi jak Skype.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx