wtorek, 18 czerwca

Apple przedstawił dziś iPhone’a 13 i iPhone’a 13 mini, następną generację swojego smartfona charakteryzującego się pięknym designem z gładkimi, płaskimi krawędziami w pięciu nowych kolorach.

iPhone 13 i iPhone 13 mini zostały przeprojektowane wewnątrz i na zewnątrz i są dostępne w pięciu wspaniałych kolorach, z wytrzymałą, płaską krawędzią i elegancką aluminiową ramką. Wyświetlacze o przekątnej 6,1 i 5,4 cala mają z przodu ceramiczną osłonę, która jest dostępna wyłącznie w iPhone’ach i jest twardsza niż jakiekolwiek szkło smartfona. Oba modele posiadają klasę wodoodporności IP683 i są zaprojektowane w celu ochrony przed rozlaniem popularnych płynów. Przeprojektowany układ tylnej kamery z ukośnie ułożonymi obiektywami umożliwia zaawansowany system dwóch kamer, a przeprojektowany system kamer TrueDepth jest mniejszy, a jednocześnie wykorzystuje te same przełomowe technologie, w tym Face ID oferując większy obszar wyświetlania.

iPhone 13 kolory

Ulepszony wyświetlacz Super Retina XDR OLED zapewnia niesamowity współczynnik kontrastu dla prawdziwej czerni i 28-procentowy wzrost maksymalnej jasności na zewnątrz przy 800 nitach, z wyższą szczytową jasnością dla treści HDR, takich jak zdjęcia i filmy przy 1200 nitach, a wszystko to przy większej wydajności energetycznej.

Znaczna poprawa żywotności baterii dotyczy zarówno iPhone’a 13, jak i iPhone’a 13 mini, co jest możliwe dzięki A15 Bionic, wydajniejszym komponentom, większej baterii i optymalizacji mocy dzięki głębokiej integracji sprzętu i oprogramowania. iPhone 13 zapewnia niesamowitą żywotność baterii przez cały dzień, oferując nawet o dwie i pół godziny dziennie więcej niż iPhone 12, a iPhone 13 mini zapewnia nawet o półtorej godziny więcej w ciągu dnia niż iPhone 12 mini.

Oba modele zawierają ważne innowacje, w tym najbardziej zaawansowany system dwóch aparatów, jaki kiedykolwiek pojawił się w iPhonie — z nowym szerokokątnym aparatem z większymi pikselami i optyczną stabilizacją obrazu (OIS) z przesunięciem czujnika, oferującym udoskonalenia w zakresie zdjęć i filmów przy słabym oświetleniu.

Dzięki A15 Bionic i zaawansowanym algorytmom uczenia maszynowego tryb kinowy nagrywa w Dolby Vision HDR. Oba modele oferują również nagrywanie wideo HDR z Dolby Vision — od przechwytywania po edycję i udostępnianie — teraz obsługiwane w rozdzielczości 4K do 60 kl./s we wszystkich aparatach.

Szybszy silnik neuronowy w A15 Bionic, nowy procesor sygnału obrazu (ISP) i postęp w fotografii obliczeniowej zapewniają zupełnie nowe funkcje iPhone’a 13 i iPhone’a 13 mini. Style fotograficzne umożliwiają użytkownikom dostosowanie osobistych preferencji dotyczących zdjęć do każdego obrazu, jednocześnie korzystając z wieloklatkowego przetwarzania obrazu Apple. Wstępnie ustawione i dostosowane preferencje działają w różnych scenach i obiektach, a w przeciwieństwie do prostego filtra inteligentnie stosują odpowiednie korekty do różnych części zdjęcia, aby zapewnić zachowanie ważnych elementów, takich jak odcienie skóry.

IPhone 13 i 13 mini oferują zaawansowaną obsługę 5G, zmieniając sposób, w jaki użytkownicy łączą się, udostępniają i cieszą treścią. Zindywidualizowany projekt sprzętu w ofercie iPhone’a 13 obejmuje więcej pasm 5G, dzięki czemu może działać w większej liczbie miejsc w sieci 5G, zapewniając większy zasięg i wydajność. Do końca 2021 roku obsługa 5G na iPhone’ach podwoi się na całym świecie, do ponad 200 operatorów na całym świecie w 60 krajach i regionach. Tryb Smart Data inteligentnie oszczędza baterię, automatycznie przełączając iPhone’a na LTE, gdy prędkości 5G nie są potrzebne.

iPhone 13 i iPhone 13 mini będą dostępne w kolorach różowym, niebieskim, północym, księżycowej poświaty i czerwonym (PRODUCT)RED, a zamówienia w przedsprzedaży będą dostępne od piątku 17 września. Ceny telefonów pozostały bez zmian i zaczynają się od 3599 złotych za model mini i 4199 złotych za model iPhone 13.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx