poniedziałek, 27 maja

Podczas dzisiejszej konferencji „Kalifornia Streaming” Apple ogłosił iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max z jaśniejszymi wyświetlaczami Super Retina XDR z ProMotion, ulepszonymi tylnymi kamerami, mocniejszym wariantem chipu A15 Bionic i więcej.

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max dostępne są w tych samych rozmiarach 6,1 i 6,7 cala, co iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Nowe urządzenia mają o 20 procent mniejsze wycięcie ekranu dla większej powierzchni wyświetlania, jaśniejszy wyświetlacz Super Retina XDR i ProMotion dla częstotliwości odświeżania od 10 Hz do 120 Hz.

Apple_iPhone-13-Pro

Ramka ze stali nierdzewnej ma niestandardowe wykończenie, które jest odporne na ścieranie i korozję. Dostępna jest również nowa opcja kolorystyczna Górki Błękit poza standardowym srebrnym, złotym i grafitowym.

Oba urządzenia mają układ A15 Bionic z sześciordzeniowym procesorem i pięciordzeniowym procesorem graficznym, co zapewnia znaczną poprawę wydajności. Ten wariant chipa A15 zawiera jeden dodatkowy rdzeń GPU w stosunku do chipa A15 z iPhone’a 13 mini i iPhone’a 13.

Ze względu na poprawę wydajności układu A15 Bionic i większe baterie, żywotność baterii iPhone’a 13 Pro wynosi 1,5 godziny dłużej niż w iPhone’ie 12 Pro, a iPhone’a 13 Pro Max 2,5 godziny dłużej niż w iPhone’ie 12 Pro Max.

Apple_iPhone-13-Pro

Tylna matryca zawiera nowy teleobiektyw, ultraszerokokątny obiektyw 77 mm i szerokokątny z większym czujnikiem i przysłoną oraz stabilizacją przesunięcia matrycy w celu zmniejszenia drgań aparatu. iPhone 13‌ Pro posiada 6-krotny zoom optyczny dzięki nowemu teleobiektywowi 3x. Aparat ultraszerokokątny jest teraz wyposażony w autofokus i nowy tryb makrofotografii, który pozwala robić zbliżenia do 2 cm od obiektu.

Nowy „tryb kinowy” umożliwia rozmycie tła wideo w czasie rzeczywistym, śledzenie obiektów i osób. Tryb nocny jest teraz dostępny we wszystkich tylnych kamerach.

Style fotograficzne wprowadzają indywidualne preferencje do edycji zdjęć w czasie rzeczywistym. Style działają w różnych scenach i typach obiektów, a użytkownicy nie muszą ich definiować za każdym razem, gdy fotografują. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max mogą również nagrywać wideo w ProRes do 4K przy 30 klatkach na sekundę, zapewniając wysoką wierność kolorów i wydajne kodowanie.

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max mogą łączyć się z większą liczbą pasm 5G przy użyciu niestandardowych anten i komponentów radiowych. Oba urządzenia mają również maksymalną opcję do 1 TB pamięci.

Ceny iPhone’a 13 Pro zaczynają się od 5199 złotych, a iPhone’a 13 Pro Max od 5699 złotych. Przedsprzedaż telefonów iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max rozpoczyna się w piątek 17 września, a urządzenia zaczną docierać do klientów w piątek 24 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx