sobota, 23 września

Na dzisiejszej prezentacji Apple wprowadził nowego iPhone’a 5s. Zgodnie z oczekiwaniami, iPhone 5S będzie miał taki sam rozmiar i konstrukcję jak obecny iPhone 5, ale będzie posiadał lepszą specyfikację oraz będzie dostępny w trzech kolorach: srebrnym, złotym i szarym.

Wewnętrznie, iPhone 5s będzie posiadał 64-bitowy procesor A7, który będzie nawet dwa razy szybszy do zadań wykonywanych przez procesor. Kolejną istotną nowością jest „Touch ID”, pojemnościowy sensor linii papilarnych wbudowany w przycisk Home, który jest zdolny do skanowania warstw naskórka skóry. Touch ID może być używany do odblokowania iPhone’a oraz zezwolić zakupy z iTunes.

Deweloperzy iOS nie dostaną możliwości wykorzystania czytnika linii papilarnych użytkowników jako sposobu uwierzytelniania w swoich aplikacjach powiedział Phil Schiller. Odmówił ona również komentarza na temat tego, czy taki rodzaj dostępu może się pojawić w przyszłości.

Tylna kamera w iPhone’ie 5s ma nowy 5 elementowy obiektyw z przysłoną f/2.2 i czujnikiem, który jest o 15% większy niż w obecnym iPhone’ie 5, jak również lampę błyskową dual-LED „True Tone”, która dostosują się do istniejącego oświetlenia zapewniając lepsze kolory i bardziej dokładne odcienie skóry. Inne nowe funkcje aparatu obejmują tryb zdjęć seryjnych do 10 zdjęć na sekundę i automatyczne wybieranie najlepszego zdjęcia oraz tryb przechwytywania wideo Slo-Mo (slow motion)  w rozdzielczości 720p przy 120 klatkach na sekundę.

iPhone 5S będzie kosztował w Stanach Zjednoczonych odpowiednio  $ 649 / $ 749 / $ 849 za wersje 16GB/32GB/64GB. Będzie dostępny w sklepach w USA, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Japonii, Singapurze i Wielkiej Brytanii już od 20 września. Oficjalna data premiery w Polsce nie została podana. Ogólnie poinformowano, że do grudnia ma trafić do 100 krajów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx