piątek, 12 kwietnia

Jak informuje Apple, App Store w 2022 roku zapobiegł „potencjalnie nieuczciwym transakcjom”  na kwotę 2 miliardów dolarów. Apple podkreśla w ten sposób korzyści bezpieczeństwa ‌App Store‌ i Apple Pay.

W zeszłym roku firma Apple zapobiegła użyciu przez oszustów do zrobienia zakupów blisko 3,9 miliona skradzionych kart kredytowych i zablokowała 714 000 kont, uniemożliwiając im dalsze transakcje. W sumie w 2022 r. firma Apple udaremniła w App Store oszukańcze transakcje opiewające na kwotę 2,09 miliarda USD.

Apple twierdzi, że odrzucił również prawie 1,7 miliona aplikacji, które nie spełniały standardów App Store w zakresie „prywatności, bezpieczeństwa i treści”. Z tych 1,7 miliona aplikacji 400 000 zostało odrzuconych z powodu naruszenia prywatności, 153 000 z powodu spamu, kopiowania istniejącej aplikacji lub wprowadzania użytkowników w błąd, a 29 000 odrzucono z powodu ukrytych lub nieudokumentowanych funkcji.

Apple zablokował 428 000 kont deweloperów z powodu potencjalnie oszukańczych działań, a 105 000 wniosków o rejestrację w programie Apple Developer Program zostało odrzuconych ze względu na podejrzenie niebezpiecznych działań. Apple dezaktywował również 282 miliony fałszywych kont klientów i zablokowało kolejne 198 milionów, zanim zostały utworzone.

Apple twierdzi, że uchronił użytkowników przed „prawie 57 000” aplikacji pochodzących z „nielegalnych witryn sklepowych”, które rozpowszechniają szkodliwe oprogramowanie. Zablokowano ponad 147 milionów fałszywych ocen i recenzji w App Store, zapobiegając oszukiwaniu klientów przez recenzje pozostawione przez konta botów.

Wszystkie te dane dotyczące bezpieczeństwa App Store firma podaje w obliczu presji jaka została postawiona przed Apple o umożliwienie klientom iPhone’a i iPada instalowanie aplikacji spoza App Store. Unia Europejska uchwaliła już przepisy zmuszające Apple do zezwalania na instalowanie aplikacji spoza App Store, funkcjonalność, którą firma ma wdrożyć w Europie w iOS 17.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx