sobota, 2 marca

Apple podał swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał finansowy odpowiadający trzeciemu kwartałowi 2018 roku. Przychody wyniosły 62,9 mld USD w stosunku do oczekiwanych 61,57 mld USD. Zysk netto na akcję wyniósł 2,91 USD w stosunku do przewidywanych 2,78 USD na akcję.

Sprzedaż iPhone’ów w czwartym kwartale sięgnęła 46,89 mln sztuk analitycy spodziewali się, że spółka sprzeda 47,5 mln egzemplarzy. Sprzedaż jest praktycznie taka sama rok do roku, co potwierdza trend bardzo symbolicznego wzrostu tego segmentu w ostatnich kwartałach.

Apple podniósł jednak ceny swoich urządzeń, co poprawiło ich rentowność. W czwartym kwartale średnia cena pojedynczego iPhone’a wyniosła 793 USD, a rynek oczekiwał średniej ceny w wysokości 750 USD. Spółka poinformowała również, że obecnie ma 237 mld USD gotówki, o 6 mld USD mniej niż kwartał temu.

Spółka Apple poinformowała, że od przyszłego kwartału będzie podawać informacje dotyczące sprzedanych urządzeń w nowy sposób. Liczba sprzedanych urządzeń będzie podawana łącznie, bez podziału na iPhone’y, iPady oraz komputery.

Według informacji CNBC, tę decyzję dyrektor finansowy spółki Luca Maestri wyjaśnił następującymi słowami:”Kiedy spoglądasz na nasze wyniki finansowe w ostatnich latach, biorąc pod uwagę na przykład ostatnie trzy lata, liczba sprzedanych jednostek w czasie któregokolwiek kwartału niekoniecznie odzwierciedla siłę naszego biznesu. Jeśli spoglądasz na nasz wynik netto w czasie ostatnich trzech lat, jeśli spoglądasz na cenę akcji w ostatnich trzech latach, nie ma korelacji z jednostkami sprzedanymi w danym okresie.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx