niedziela, 19 maja

BMW ogłosiło przyszłe plany wprowadzenia Digital Key Plus, ulepszonej wersji funkcji kluczyków samochodowych Apple, która zawiera technologię ultraszeroko pasmową , umożliwiającą kierowcom otwieranie i uruchamianie pojazdu bez konieczności wyjmowania iPhone’a z kieszeni lub torby.

BMW twierdzi, że funkcja zostanie wprowadzona po raz pierwszy w nowym pojeździe elektrycznym iX, który ma zostać wprowadzony w Europie pod koniec 2021 roku.

Apple wprowadził obsługę cyfrowych kluczyków samochodowych w iOS 13.6 w zeszłym roku, a BMW było pierwszym i jak dotąd jedynym producentem samochodów, który wprowadził tę funkcję, począwszy od serii 5 z 2021 roku i późniejszych, po szerszą gamę modeli BMW wyprodukowanych po 1 lipca 2020 roku. Obecna funkcja klucza cyfrowego BMW jest oparta na technologii NFC i wymaga od kierowców trzymania iPhone’a w pobliżu drzwi po stronie kierowcy, aby odblokować pojazd.

Ultra Wideband to protokół komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu o dużej przepustowości z precyzyjną orientacją przestrzenną, co oznacza, że iPhone będzie musiał znajdować się w pobliżu pojazdu, aby go odblokować i uruchomić. BMW twierdzi, że precyzja Ultra Wideband zapewnia również, że ataki przekaźnikowe, w których sygnał radiowy jest zagłuszany lub przechwytywany, nie są możliwe.

Apple zaczął wprowadzać obsługę ultraszerokopasmową w niektórych swoich urządzeniach w 2019 roku z układem U1 w modelach iPhone 11, a następnie w modelach iPhone 12 w zeszłym roku. Modele Apple Watch Series 6 są również wyposażone w układ U1, a biorąc pod uwagę, że funkcja kluczyka samochodowego Apple jest dostępna w systemie watchOS 6.2.8 i nowszych, funkcja BMW Digital Key Plus może zostać rozszerzona na Apple Watch.

Jak ogłoszono w zeszłym roku, komunikat prasowy BMW potwierdza, że Apple i BMW ściśle współpracują z Car Connectivity Consortium w celu ustanowienia specyfikacji Digital Key 3.0 z technologią Ultra Wideband, zapewniającej globalny standard dla przemysłu motoryzacyjnego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx