poniedziałek, 4 marca

monitorowanie floty

„Pańskie oko konia tuczy” – mawiali nasi pradziadowie. I chociaż dziś skłaniamy się raczej ku twierdzeniu, że z niewolnika nie ma pracownika, mamy świadomość, że w dobrze zarządzanej firmie nie może zabraknąć doskonałej i wydajnej kadry kierowniczej. Aplikacja GPS do monitoringu floty to odpowiedź na zapotrzebowanie wielu menedżerów firm spedycyjnych.

Firma w ruchu

Zarządzanie biznesem, którego trzon stanowi flota pojazdów, jest trudniejsze niż w przypadku przedsiębiorstwa stacjonarnego. O ile w tradycyjnym zakładzie pracy mamy bezpośrednią kontrolę nad załogą i sprzętem, o tyle w przypadku firmy mobilnej sprawa wygląda zupełnie inaczej. Szczególnie jeśli kierownicy poszczególnych działów zmuszeni są pracować w terenie. Brak kontaktu, wiedzy o aktualnym stanie floty, bezpośredniego nadzoru, bardzo często skutkuje wymiernymi stratami finansowymi. Aplikacja GPS do monitoringu floty to odpowiedź na stale rosnące na rynku zapotrzebowanie na możliwość monitorowania stanu zasobów z dowolnego miejsca, przy pomocy połączonego z internetem urządzenia mobilnego.

Technologia w służbie usprawnienia zarządzania flotą

Aplikacja GPS do zarządzania flotą to szereg wymiernych korzyści. Dzięki wbudowanym funkcjom możliwe jest:

  • ustalenie, które pojazdy aktualnie znajdują się najbliżej określonej lokalizacji oraz uzyskanie szczegółowych informacji na ich temat
  • ustalenie położenia pracowników lub pojazdów odpowiednich do wykonania konkretnego zadania – pomogą w tym wygodne i intuicyjne filtry aplikacji
  • otrzymywanie powiadomień o nieoczekiwanych i niepożądanych zachowaniach kierowców – przekraczanie prędkości, ostre hamowanie, zbyt długie i częste używanie jałowego biegu
  • odtwarzanie trasy pokonanej przez konkretny pojazd
  • kontakt z wybranym pracownikiem za pomocą urządzenia mobilnego
  • otrzymywanie raportów bezpośrednio na urządzenie mobilne
  • korzystanie z wysokiej jakości zdjęć satelitarnych i map.

Zwiększ wydajność floty pojazdów

Wydajny samochód to sprawny samochód. Czasem jednak niewielka usterka może zadecydować o unieruchomieniu pojazdu na dłuższy czas. Możliwość zgłaszania usterek bezpośrednio na aplikację mobilną i natychmiastowe reagowanie na nie jest szansą na sprawniejsze i wydajniejsze funkcjonowanie pojazdów.

Nie można też bagatelizować stanu wiedzy osoby zarządzającej flotą. Sam, fakt, że taka wiedza jest dla niej dostępna dwadzieścia cztery godziny na dobę, wpływa mobilizująco na pracowników. Stąd nie do przecenienia jest możliwość prowadzenia nadzoru z dowolnego miejsca poza siedzibą firmy.

Aplikacja stworzona dla wygody i funkcjonalności

Aplikacja GPS do monitoringu floty powstała w oparciu o rzeczywiste potrzeby kierowców i pracowników terenowych. Zespoły badawczo-rozwojowe Verizon Connect podjęły trud zapoznania się z faktycznymi potrzebami pojawiającymi się podczas pracy w terenie – stąd obecność pracowników odpowiedzialnych za tworzenie aplikacji w działaniach terenowych na równi z kadrą zarządzającą. Bezpośrednio zebrane doświadczenia zaowocowały powstaniem aplikacji przejrzystej, intuicyjnej i spełniającej wszystkie oczekiwania kadry zarządzającej flotą w terenie.

Aplikacja działa z urządzeniami wyposażonymi w oprogramowanie iOS lub Android. W praktyce oznacza to możliwość uruchomienia jej na większości urządzeń mobilnych. W segmencie aplikacji mobilnych dla biznesu Verizon Connect wyróżnia się niewątpliwie choćby statusem Partnera Mobilności Apple, co zmusza do sprostania wysokim oczekiwaniom w zakresie jakości i funkcjonalności aplikacji mobilnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx