wtorek, 16 kwietnia

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, usługa Apple Pay oficjalnie dostępna jest w Polsce. 

Usługa Apple Pay jest prosta w obsłudze i dostępna na urządzeniach Apple, z których korzystamy na co dzień. Można z jej pomocą bezpiecznie robić zakupy w sklepach, aplikacjach i internecie. Z Apple Pay korzysta się jeszcze łatwiej niż z tradycyjnej karty płatniczej, a co najciekawsze bezpieczniej.

Apple nie zaktualizował jeszcze swojej strony internetowej informującej o bankach jakie usługa wspiera w Polsce. Wcześniej mówiło się, że mają to być Alior, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin Bank, mBank, Nest Bank, Pekao SA, Raiffeisen Polbank.

Na obecną chwilę na 100% mogę potwierdzić że usługa działa w BGZ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, Alior Bank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank, mBank, Bank Pekao, Getin Bank. Kolejne banki zapowiadają wejście usługi w późniejszym terminie. Na pewno potwierdził to bank Pekao BP.

Usługa płatności Apple’a pozwala wykorzystać telefon zamiast karty płatniczej. Wystarczy zbliżyć urządzenie do terminalu, by zrealizować płatność za zakupy lub usługi. Przed zbliżeniem iPhone’a trzeba jednak wcześniej autoryzować płatność. W przypadku iPhone’a 8 lub starszego należy przytrzymać palec na przycisku Home z Touch ID przed zbliżeniem do terminala. Posiadacze iPhone’a X muszą dwukrotnie wcisnąć przycisk blokady, potem zeskanować twarz z użyciem Face ID i dopiero zbliżyć telefon do terminala. W przypadku zegarka Apple Watch wystarczy dwukrotnie nacisnąć przycisk boczny i zbliżyć zegarek do terminala bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

W przypadku niektórych terminali może zajść konieczność potwierdzenia transakcji kodem PIN na terminalu (powinien zadziałać wtedy kod 0000).

W celu skorzystania z Apple Pay trzeba mieć kompatybilne urządzenie oraz odpowiednią kartę płatniczą z banku, który podpisał umowę z Apple’em. Należy też zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego oraz zalogować się na swoim urządzeniu do iCloud.

Kartę płatniczą dodaje się do Apple Pay na iPhone’ach w ramach aplikacji Wallet, która służy do przechowywania również kuponów zniżkowych, kart lojalnościowych, kart pokładowych itp. Po kliknięciu plusa w prawym górnym rogu i podaniu danych system przypisuje wybraną kartę do dane urządzenia. Można udać się też bezpośrednio do menu ustawień. Konieczna będzie weryfikacja poprzez aplikację lub kod SMS (sposoby weryfikacji różnią się w zależności od banku).

Dodanie karty do Apple Pay w zegarku wymaga udania się do aplikacji Watch na iPhonie oraz zakładki Mój zegarek. Tam należy odszukać ustawienia Wallet. Co ciekawe, po dodaniu karty w telefonie system sam zaproponuje powiadomieniem dodanie karty do zegarka. Nie trzeba wpisywać jeszcze raz danych karty poza trzycyfrowym kodem, ale trzeba potwierdzić ponownie dodanie jej kodem SMS lub bezpośrednio w aplikacji.

A gdzie możemy korzystać z usługi? Praktycznie wszędzie czyli wszędzie tam gdzie możemy płacić zbliżeniowo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx