sobota, 24 lutego

Jak poinformował dziś serwis cashless.pl powołując się na swoje źródła, Apple Pay będzie oferowany początkowo przez osiem banków działających w Polsce. Co najważniejsze, serwis dość stanowczo podaje konkretną datę wejścia usługi na polski rynek, o której wielokrotnie mówiło się wcześniej.

Według portalu, usługa Apple Pay wystartuje w Polsce już w najbliższy wtorek, czyli 19 czerwca. Początkowo będą z niej mogli korzystać klienci Alior Banku, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao i Raiffeisen Polbanku. Kolejne banki mają usługę wprowadzić nieco później, prawdopodobnie we wrześniu. Wśród nich ma się znaleźć m.in. największy polski bank PKO BP.

Apple Pay jest jedną z dwóch kluczowych funkcji po Siri, na którą czekało większość użytkowników iPhone’ów. Nie mniej widać, że firma coraz bardziej zauważa potencjał polskiego rynku. I bardzo słusznie ponieważ jak pokazują liczby, Polacy w IV kwartale 2017 roku wykonali bez mała 7,8 mln płatności mobilnych. W rzeczywistości liczba ta jest zapewne sporo większa, gdyż dwa największe banki na rynku, a więc Pekao i PKO, a także ING i kilka mniejszych instytucji nie zdecydowało się ujawnić danych na ten temat.

Przypomnijmy, że usługa dostępna będzie na telefonach iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Płacić będzie można również wszystkimi generacjami Apple Watch, które również obsługują tę usługę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx