niedziela, 16 czerwca

Apple ogłosił dzisiaj, że jego ponad 110 partnerów produkcyjnych na całym świecie zobowiązało się do wykorzystywania 100% energii odnawialnej do produkcji związanej z Apple. Firma twierdzi, że po ich osiągnięciu zobowiązania te pozwolą uniknąć ponad 15 milionów ton metrycznych CO2e rocznie, co odpowiada wyrzucaniu z dróg ponad 3,4 miliona samochodów rocznie.

Apple już w przeszłości ogłosił, że niektórzy partnerzy produkcyjni zobowiązali się do korzystania w 100% z energii odnawialnej, na przykład firmy zajmujące się montażem iPhone’ów czyli Foxconn, Pegatron i Wistron, producent chipów TSMC oraz producent szkła wyświetlaczy iPhone’a Corning.

Apple inwestuje również bezpośrednio w projekty związane z energią odnawialną, w tym w nową farmę słoneczną California Flats, która pomaga zasilać główną siedzibę firmy. Farma jest w stanie zmagazynować do 240 megawatogodzin nadwyżki energii pochodzącej z nieciągłych źródeł, w tym wiatru i słońca, i wykorzystać ją wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne.

W zeszłym roku Apple przedstawił plan neutralizacji emisji dwutlenku węgla w całej swojej działalności, łańcuchach dostaw i cyklu życia produktu do 2030 roku, a firma twierdzi, że czyni stałe postępy w realizacji tego celu.

„Jesteśmy mocno zaangażowani w pomaganie naszym dostawcom w uzyskaniu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i cieszymy się, że firmy, które do nas dołączyły to branże i kraje na całym świecie, w tym Niemcy, Chiny, Stany Zjednoczone, Indie i Francja” – powiedziała Lisa Jackson, Wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych. „Przez rok Apple, jak nikt inny, nadal współpracował z globalną siecią współpracowników, firm i rzeczników, aby nasze wysiłki na rzecz ochrony środowiska i wszystko, co robimy, służyły dobru w życiu ludzi – i współpracowało ze społecznościami najbardziej dotkniętymi przez zmiany klimatu.”

Ogólnie, Apple twierdzi, że odnotowuje stałe zmniejszanie się śladu węglowego, nawet przy wzroście przychodów netto. Firma twierdzi, że jej ślad zmniejszył się o 40 procent i uniknęła emisji ponad 15 milionów ton metrycznych dzięki inicjatywom na rzecz wykorzystania materiałów niskoemisyjnych, zwiększania efektywności energetycznej i przejścia na czystą energię.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx