poniedziałek, 4 marca

Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA) ogłosiło dzisiaj, że planuje wypuścić cyfrowy paszport podróżny zawierający wyniki testów na COVID-19 i świadectwa szczepień w App Store około 15 kwietnia.

Jak informuje Reuters, IATA opracowywało paszport cyfrowy od kilku miesięcy i obecnie przechodzi testy beta. Początkowe plany przewidywały uruchomienie przepustki cyfrowej pod koniec marca, ale nieujawnione przyczyny spowodowały, że premiera odbędzie się w połowie kwietnia.

Aplikacja pokaże, czy dana osoba uzyskała pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 i może stać się międzynarodowym standardem potwierdzającym, że ktoś został zaszczepiony.

Kamil Alawadhi, regionalny wiceprezes IATA w Afryce i na Bliskim Wschodzie, mówi, że nowa aplikacja zacznie obowiązywać tylko wtedy, gdy okręgi, lotniska i linie lotnicze przyjmą ją i wprowadzą wymóg. Już brytyjskie linie lotnicze Virgin Atlantic zapowiedziały, że rozpoczną testy aplikacji lotem 16 kwietnia z Londynu na Barbados, który będzie wymagał od podróżnych zaprezentować ją po przylocie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx