niedziela, 3 marca

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że do 2030 roku stanie się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej działalności i produkcji w łańcuchu dostaw.

Apple już teraz jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej globalnej działalności korporacyjnej, a to nowe zobowiązanie oznacza, że do 2030 roku każde sprzedane urządzenie Apple będzie miało zerowy wpływ na klimat.

„Firmy mają ogromną szansę pomóc w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości, która zrodziła się z naszej wspólnej troski o naszą planetę” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Innowacje napędzające naszą ekologiczną podróż są dobre nie tylko dla planety – pomogły nam uczynić nasze produkty bardziej energooszczędnymi i zapewnić nowe źródła czystej energii na całym świecie. Działania na rzecz klimatu mogą być podstawą nowej ery potencjalnych innowacji, nowych miejsc pracy i trwałego wzrostu gospodarczego. Dzięki naszemu zaangażowaniu w neutralność węglową mamy nadzieję, że będziemy falą w stawie, która spowoduje znacznie większą zmianę”.

Apple planuje zmniejszyć emisje o 75 procent do 2030 roku, jednocześnie opracowując innowacyjne rozwiązania w zakresie usuwania dwutlenku węgla dla pozostałych 25 procent swojego kompleksowego śladu węglowego, zgodnie z niedawno opublikowanym raportem z postępu w dziedzinie ochrony środowiska w 2020 roku. Apple twierdzi, że dostarczy swoją strategię dla innych firm, które chcą zmniejszyć swój wpływ na zmianę klimatu.

Apple powiedział BBC News, że każda firma, która ma nadzieję zostać dostawcą Apple, musiałaby zobowiązać się do „100% odnawialnej produkcji dla Apple” w ciągu 10 lat.

Apple opublikował dodatkowo na swoim kanale YouTube wideo zatytułowane „Obietnica Apple dotycząca zmian klimatycznych”, promując swoje zobowiązanie do wyeliminowania śladu węglowego do 2030 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx