czwartek, 18 kwietnia

Apple zaprezentował dziś zaktualizowany 13-calowy MacBook Pro z niestandardowym chipem M2 nowej generacji firmy Apple.

Nowy, 13-calowy MacBook Pro to w zasadzie tylko poprawa procesora, którego konstrukcja i inne funkcje są identyczne jak w poprzednim modelu.

Zbudowany przy użyciu technologii 5-nanometrowej chip M2 drugiej generacji od Apple jest pod każdym względem lepszy od M1 dzięki 18 procent szybszemu procesorowi, o 35 procent wydajniejszemu procesorowi graficznemu i o 40 procent szybszemu silnikowi Neural Engine. Zapewnia również o 50 procent większą przepustowość pamięci w porównaniu do ‌M1‌ i do 24 GB szybkiej ujednoliconej pamięci RAM.

Dzięki szybszemu 8-rdzeniowemu procesorowi i 10-rdzeniowemu procesorowi graficznemu praca z obrazami RAW w aplikacjach takich jak Affinity Photo jest prawie o 40 procent szybsza niż w poprzedniej generacji i nawet 3,4x szybsza dla użytkowników, którzy przechodzą z modelu bez procesora Apple Silicon.

Apple twierdzi, że granie w wymagające grafikę gry, takie jak Baldur’s Gate 3, jest również prawie 40 procent szybsze niż na poprzednim 13-calowym MacBooku Pro i nawet 3,3 razy szybsze dla użytkowników przechodzących z modelu bez chipu Apple Silicon.

Dzięki obsłudze kodowania i dekodowania ProRes w silniku multimedialnym M2, użytkownicy mogą odtwarzać do 11 strumieni 4K i do dwóch strumieni wideo 8K ProRes, a także mogą konwertować swoje projekty wideo do ProRes prawie 3 razy szybciej niż wcześniej.

13-calowy MacBook Pro zapewnia do 20 godzin odtwarzania wideo na jednym ładowaniu. Dzięki chipowi M2 13-calowy MacBook Pro obsługuje również do 24 GB ujednoliconej pamięci RAM, a także o 50 procent większą przepustowość pamięci.

13-calowy MacBook Pro będzie można zamawiać od przyszłego miesiąca w cenach od 7499 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx