piątek, 19 kwietnia

Jak donosi DigiTimes, Apple zdecydował się ograniczyć zamówienia na iPhone’a 14 Plus u partnerów z łańcucha dostaw po niespodziewanie wolnej sprzedaży już dwa tygodnie po premierze modelu.

Według raportu, kilku producentów łańcucha dostaw i operatorów kanałów potwierdziło, że otrzymali od Apple powiadomienie o zmniejszeniu produkcji iPhone’a 14 Plus o około 40 procent. Uważa się, że Apple przenosi produkcję z podstawowych modeli na modele Pro, aby wytwarzać więcej urządzeń iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max, co sugerują zwiększone dostawy komponentów.

Pomimo lepszej sprzedaży iPhone’a 14 Plus w Chinach w porównaniu do zeszłorocznego iPhone’a 13 mini, dostawy na innych rynkach nie są raczej zadowalające, co skłoniło Apple do przesunięcia wskaźników dostaw na inne modele iPhone’a 14. W rezultacie źródła DigiTimes wskazały, że całkowita liczba dostaw iPhone’a 14 Plus zostanie prawdopodobnie skorygowana w 2022 roku w dół do około 10 milionów sztuk.

Analityk Ming-Chi Kuo powiedział niedawno, że strategia segmentacji produktów Apple dla standardowych modeli w tym roku zawiodła. iPhone 14 Plus odnotował w przedsprzedaży wynik gorszy od iPhone’a SE trzeciej generacji i iPhone’a 13 mini. Uważa się, że Apple odłożył w związku z tym plany zwiększenia produkcji zarówno iPhone’a 14, jak i iPhone’a 14 Plus.

Pomimo spadku zamówień i związanych z tym korekt wskaźnika wysyłek, łączna liczba wysyłek serii iPhone 14 w 2022 roku prawdopodobnie utrzyma się na poziomie 85-90 milionów sztuk.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx