środa, 24 kwietnia

Google ogłosił dzisiaj, że użytkownicy Androida będą mogli dodawać reakcje emoji do SMS-ów otrzymywanych od użytkowników iPhone’a w aplikacji Google Messages. Ta funkcja i inne ulepszenia aplikacji zaczną być wprowadzane w nadchodzących tygodniach.

Biorąc pod uwagę, że aplikacja Wiadomości na iOS nie obsługuje protokołu Rich Communication Services (RCS), reakcje emoji od użytkowników Androida będą wyglądać na iPhonie jak wiadomości tekstowe SMS. Na przykład wiadomość będzie mówić coś w stylu „Kacper zareagował Sercem, na 'pójdźmy dziś wieczorem do kina’”.

Szef aplikacji Google Messages, Jan Jędrzejowicz, powiedział CNET, że to do Apple będzie zależeć, czy przerobić te teksty w odpowiednią reakcję Tapback na iPhonie, podobnie jak teraz Tapbacks wyświetlają się poprawnie na Androidzie.

Ta funkcja wydaje się być przynajmniej częściowo próbą zachęcenia firmy Apple do obsługi RCS na iPhonie, ponieważ wyeliminowałoby to irytujące wiadomości SMS. Wcześniej w tym roku Google uruchomił kampanię, w której naciskał na Apple, aby przeszedł na RCS. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, zasugerował jednak w odpowiedzi, że funkcja ta nie jest specjalnie pożądana przez użytkowników iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx