piątek, 19 kwietnia

Według Nikkei Asia, Apple obniża zamówienia na wszystkie iPhone’y o około 20% w porównaniu z grudniowymi planami, przy czym to iPhone 12 mini doświadczył największego cięcia. Jak twierdzi publikacja, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami popyt na iPhone’a 12 mini jest „znacznie niższy niż początkowo oczekiwał Apple”.

Raport twierdzi, że początkowo Apple zamierzał zapewnić komponenty do 96 milionów iPhone’ów na pierwszą połowę 2021 roku, w tym całą gamę iPhone’a 12 i starsze modele, takie jak iPhone 11 i iPhone SE, ale firma najwyraźniej teraz koncentruje się na produkcji około 75 milionów sztuk. To wciąż nieco więcej niż liczba sprzedanych iPhone’ów w tym samym okresie ubiegłego roku, dodaje raport.

Jak podaje Nikkei Asia, popyt na iPhone’a 12 mini był tak słaby, że Apple poprosił nawet niektórych dostawców o tymczasowe zaprzestanie produkcji komponentów specjalnie dla tego 5,4-calowego urządzenia. Niektóre komponenty i części iPhone’a 12 mini zostały przeniesione do iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max, poinformowało źródło.

Zdaniem analityków, Apple nadal doświadcza popytu na swoje trzy pozostałe modele iPhone’a 12 z wyższej półki, a wysoka sprzedaż tych urządzeń przyczyniła się do rekordowego przychodu Apple w wysokości 111,4 miliarda dolarów odnotowanego w grudniu.

Chociaż popyt na iPhone’a 12 mini może być niższy niż początkowo zakładał Apple, firma nadal chce wypuścić w tym roku tak zwanego iPhone’a 13 mini.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx