sobota, 3 grudnia

Według Counterpoint Research cytowanego przez agencję Reuters, iPhone 12 mini, najmniejszy wariant w ofercie iPhone’a 12, stanowił podobno tylko 5% sprzedaży całej serii iPhone’ów w pierwszej połowie stycznia w Stanach Zjednoczonych.

Badania Counterpoint Research wskazują, że na początku tego roku telefony powyżej 6 cali, takie jak iPhone 12, 12 Pro i 12 Pro Max, przewyższały mniejsze modele, takie jak 5,4-calowy iPhone 12 mini. Wszystko wskazuje na to, że stosunkowo niska sprzedaż 12 mini wynika z trendu na całym rynku, w którym konsumenci odchodzą od mniejszych wyświetlaczy i wybierają większe rozmiary smartfonów.

Doniesienia o słabej sprzedaży iPhone’a 12 mini‌ zaczęły pojawiać się na początku stycznia, a w zeszłym tygodniu analityk JP Morgan William Yang stwierdził w notatce dla AppleInsider, że słaby popyt na model może spowodować całkowite obcięcie produkcji w drugim kwartale 2021 roku, aby to umożliwić odsprzedaż istniejących dostaw.

W zeszłym miesiącu Apple po raz pierwszy ogłosił swoje kwartalne wyniki finansowe po premierze iPhone’a 12 w październiku. Podczas gdy Apple nie ujawnił konkretnych danych dotyczących sprzedaży dla każdego z modeli w ofercie, firma odnotowała 65,60 miliardów dolarów przychodów w samej sprzedaży iPhone’a, co jest nowym kwartalnym rekordem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
artur
artur
1 rok temu

Iphone 12 mini jest tylko wabikiem na kupujących którzy widzą na pierwszej stronie apple że nowy iphone jest od 699 dolarów, ajak klikniesz buy to dopiero się dowiadujesz że to jest cena właśnie 12 mini a dopiero później zaczynasz walczyć sam ze sobą czy może wydać trochę więcej dolarów i kupić zwykłą 12 która jest większa ekranem następnie sam wybieżesz droższy model 128gb lub 256gb pamięci i takowym sposobem zapłacisz więcej tłumacząc to sobie że zrobiłeś dobry interes bo nie wybrałeś najtańszego mini z 64gb pamięci tylko większy model z większą pamięciom . Tak dla kumatych po to jest stworzony… Czytaj więcej »

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx