piątek, 19 kwietnia

Apple ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2021 roku, czyli czwarty kwartał kalendarzowy 2020 roku.

W tym kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 111,4 mld USD i kwartalny zysk netto w wysokości 28,8 mld USD, w porównaniu z przychodami w wysokości 91,8 mld USD i kwartalnym zyskiem netto w wysokości 22,2 mld USD w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

Zgodnie z oczekiwaniami, w dużej mierze dzięki późniejszej premierze iPhone’ów 12, które pojawiły się całkowicie w czwartym kwartale roku, a nie tradycyjnie pod koniec trzeciego kwartału, był to najlepszy kwartał w historii Apple pod względem przychodów i zysków.

Marża brutto w tym kwartale wyniosła 39,8%, w porównaniu do 38,4% w analogicznym kwartale poprzedniego roku, a sprzedaż międzynarodowa stanowiła 64% przychodów. Apple zadeklarował również nadchodzącą wypłatę dywidendy w wysokości 0,205 USD na akcję, która zostanie wypłacona akcjonariuszom 11 lutego.

Oprócz samej informacji o zyskach, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział agencji Reuters, że Apple ma obecnie bazę 1,65 miliarda urządzeń, w porównaniu do 1,5 miliarda urządzeń w analogicznym czasie roku ubiegłego.

Apple osiągnął również kamień milowy dotyczący iPhone’ów na rynku, osiągając ponad 1 miliard aktywnych iPhone’ów, w porównaniu z 900 milionami w 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx